Płacenie za granicą

Hejka

Mam do was małe pytanko.

Za tydzień lecę do Tunezji. Obowiązuje tam waluta EUR lub USD. Mam kartę Visa Electron (mBank–>IzzyKonto), jeżeli chciałbym zapłacić coś kartą załżmy jakąś tam rzecz z $30, to mbank mi przewalutuje kwotę z ZŁ na USD/EUR automatycznie?? czy mogę w płatomacie $ wpłącać?? hmmmm bo nie wiem…

Jakie są wtedy + opłaty??

BZDURA! Nie obowiązuje tam USD lub EUR. Tamtejszą walutą jest dinar.

Wpłacać raczej nie możesz aczkolwiek płacić w sklepach możesz.

upssss fatycznie pomyliłem waluty :smiley: :smiley: sorrki za wprowadzanie w błąd.

a jaka jest naliczana prowizja podczas płacenie kartą w sklepie?

nie wiem jak to wyglada w tunezji ale zakladam ze tak samo jak i w kazdym innym kraju czyli wyplacasz pieniadze w bankomacie w walucie danego kraju i bedzie to przeliczone wedlug aktualnego kursu waluty plus to co Twoj bank nalicza za wybranie pieniedzy z bankomatu za granica

natomiast jezeli placisz karta w sklepie to nie powinna byc naliczana zadna dodatkowa oplata (tylko, ze nie koniecznie Twoja karta, ktora placisz w polsce bedzie przyjmowana w sklepie poza granicami polski, dla przykladu popularna w polsce visa jest przyjmowana tylko w niewielu sieciach marketow w niemczech, a karta maestro mozesz zaplacic niemalze wszedzie)