Płączenie hdmi tv brak obrazu, ale wykrywa tv

Witam.

Widziałem na forum podobne wątki,ale nie uzyskałem odpowiedzi na męczące mnie pytanie. Jeszcze do wczoraj miałem podłączony kabelek hdmi z telewizorem LG, moja karta to Geforce N240 gt. Wszystko śmigało znakomicie, ale po remoncie zmieniło się położenie kompa i okazało się, że 5 metrowy kabel jest trochę za krótki więc podłączałem go tylko na czas oglądania filmu. Niestety moja żona zdeptała owy kabelek tuż przy wejściu do karty co skończyło się zniszczeniem końcówki. Po pobierznych oględzinach karty stwierdziłem że jest ok. Dzisiaj kupiłem 10 metrowy kabel hdmi 1.4 i okazało się, że nie działa . Na telewizorze jest komunikat brak sygnału,ale co dziwne sama karta wykrywa telewizor lecz mimo rozmaitych prób konfiguracji i zmiany sterowników nic nie udało mi się podłączyć telewizora.

Ciekawy jestem czy możliwe jest że poszło jakieś spięcie i dlatego nie ma sygnału,a karta nadal działa i wykrywa tv. Chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł. Szkoda mi zmieniać kartę dla samego wyjścia HDMI.

Może być uszkodzone wyjście hdmi. Może spróbuj czegoś takiego http://www.morele.net/przejsciowka-z-dv … 0f-292010/

Witam. Na pilocie wybierz HDMI. Pozdrawiam

Spróbuje z tą przejsciówką, ale dopiero po 20; wypłata :).

Witam. Jeżeli z tyłu telewizora są takie same wyjścia, jak na karcie grafiki, to podłącz kablem DVI - D ( tym szerokim ),

bądź zwykłym kablem PC i też powinno działać :slight_smile:

Zastanawiam się czy opłaca się wymienić w karcie samo wyjście hdmi, ile taka naprawa może kosztować?

Cen nie znam, i trudno mi powiedzieć, bo nigdy nie miałem takiego problemu. U mnie komputer na biurku stoi, łącznie z wieżą segmentową i monitorem :D.

Samo wyjście HDMI przykładowo może kosztować 5 - 10 złoty, a wymiana 50 - 100 ( jeżeli się coś takiego robi ). Nie wiem, czy po prostu nie wyjdzie Ciebie taniej i prościej, podłączyć kartę zwykłym kablem, którymś z tych, co opisywałem.

No i LOL kupiłem wreszcie tą przejsciówkę, podłączyłem i nic się nie zmieniło. Karta wykrywa telewizor jako drugi monitor, ale niema obrazu.

Może problemem jest odświeżanie i rozdzielczość?

  • Witam. Igrek, żadne takie odświeżanie, jak slaeer - owi wszystko dobrze wcześniej działało.

Czyli według Ciebie igrek, moja karta i mój monitor Samsung SyncMaster T260HD Full HD, nie powinny współdziać, bo monitor ma odświeżanie 60HZ :),

karta maksymalne ustawienia 2560x1600, a ustawione jest na 1920x1200, bo monitor ma taką rozdzielczość :slight_smile:

Brak sygnału oznacza to, że złącze na karcie jest uszkodzone. Jak się zniszczyła końcówka, to tylko wymiana karty pozostaje.

A próbowałeś innym kablem podłączyć, pod inne wejście, tak, jak pisałem 11 - ego stycznia ??

No dobra ale wyjście dvi ma sprawne i to powinno zadziałać nie prawda?

Obawiam się że nie. Przejściówka którą kupiłem podłączona jest właśnie do wejścia DVI. Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to zdjęcie telewizora ze ściany i sprawdzenie 2 wtyku hdmi,a potem ewentualna wymiana karty :-x