Plagiat artykułu na blogu

Witam.

Prowadzę bloga i dzisiaj w googlach po wpisaniu tytułu znalazłem inny blog gdzie ktoś perfidnie zrobił plagiat mojego artykułu i dodatkowo w google jest wyżej od mojego bloga.

Nie mogę znaleźć kontaktu do tego cwaniaczka (adres bloga

www.blox.pl/

) Co zrobić w takiej sytuacji. Jak doprowadzić do usunięcia “kradzionego” tekstu

gdzies powinien byc mail do autora bloga, to z nim powinienes sie skontaktowac i przedstawic swoje prawa do tekstu na podstawie:

a. ustawy o prawach autorskich z dnia 4.02.1994 art. 79-80

b. art. 34 w/w ustawy, czyli podawanie zrodel cytatu - to nie tylko wymog prawny, ale i podstawowe prawo Netykiety

c. prawo cytatu… czyli, interpretacja art. 23-35 w/w ustawy

jesli nie bedzie reakcji, to zglos naruszenie w/w ustawy do administracji portalu - zgodnie z nia, powinni usunac wpis naruszacy Twoje prawa autorskie :sunglasses:

ps. miales zastrzezone w stopce strony, ze kopiowanie za zgoda autora lub znaczek © ?

Nie znalazłem kontaktu do właściciela/właścicielki blogu. Administratorzy blox.pl (czyli gazeta.pl) od 24.04.2012 nie raczyli ani odpowiedzieć na 2 moje maile (wysłane na adresy pomoc@agora.pl, magdalena.bigaj@agora.pl, jolanta.jedrysek@agora.pl, dyrekcja_portalu@agora.pl, redakcja_portalu@agora.pl ) ani nie usunęli artykułu skopiowanego z mojego bloga.

Da się coś jeszcze zrobić?

Czekać na odpowiedź administracji.

Trochę trzeba było poczekać ale administratorzy blox.pl usunęli ten artykuł. :smiley: