Plagiat na blogu?

Stwierdziłem, że poczytam blogi, wybrałem losowy temat zdjęcie kiepskie ale temat ciekawy.
https://www.dobreprogramy.pl/@kot-filemon/historia-kompresji-wideo-od-lat-90-tych,blog,115267

Czytam, całkiem ciekawy. Zaczynam się zastanawiać dlaczego akurat wybrał to zdjęcie, myślę sprawdzę czy to w rzeczywistości jego artykuł.

Reverse image search i mam:

Zdjęcia są te same (chociaż nie zkadrowane) mniej więcej nagłówki te same, sprawdzę pierwsze zdanie podsumowania:

Kiedy byłem młody, posiadanie na komputerze wideo o jakości kinowej 4K było niemożliwe.

When I was young, having broadcast quality standard definition video on a computer was an impossibility.

Więc co to za wpis? Nie ma podanego źródła, że to tłumaczenie więc to po prostu plagiat, chyba że czegoś nie widzę.

1 polubienie

Jota w jotę. Też czasami tak robię by znaleźć plagiat na blogu. Pięknie :slight_smile:

1 polubienie

PS:

Powtórka?

Teksty zostały ściągnięte na czas wyjaśnienia sprawy. Jeżeli potwierdzimy, że doszło do dwóch plagiatów, konto autora zostanie zbanowane.

Czytałem wczoraj ten tekst. Długi, widać że autor się napracował… Myślę, czy czasami nie plagiat? Ale nic z tym nie zrobiłem, nie szukałem. A tu proszę.
Brawo @aesereht!

@Snow_Rainy serio?

vs

Skoro nie ma czasu na pisanie, to może niech nie pisze na siłę.

To typowa prasówka, jednak na blogu nie powinna się znaleźć, wpis zdjęty. A kolega dostanie odpowiedni przekaz.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.