Plamy na aluminiowej obudowie

Witam, mam dość dziwne pytanie, może ktoś będzie wiedział co z tym zrobić…

otóż dziś przez cały dzień nosiłem laptopa w torbie, górną klapę(aluminiową) dotykał zeszyt, po całym dniu noszenia go w torbie na wieczór zobaczyłem kilka białych plam na aluminium i nie wiem skąd one, myślę że może farba odbiła się z zeszytu, ponieważ nie ma tam żadnych wgnieceń etc.,ale nie mogę tego zmyć i już nie mam pojęcia czy to farba czy co…

 

 

PS. Zapewne to zły dział,ale proszę o nie zamykanie,a przeniesienie tematu…

Na początku sprawdź stan zeszytu czy nie ma jakiś ubytków farby,

Wydaje mi się, że właśnie są przetarcia na nim, tak jak patrzy się wprost na te plamy nie wyglądają tak źle,ale pod kontem są bardzo widoczne…

 

Dodaje zdjęcie,słaba jakoś,bo przy sztucznym świetle mój aparat robi straszne zdjęcia

 

https://gm1.ggpht.com/e8f7YcNpVuLfq6g5nExeArxquXUkRD-BIT5pVTFlVdtBjQ4Rd1TgB0qiBDaT6HHObOxD8J5xa_TS4WJ_RQ6XBk-pDXAPQGF-xeTSeZ0mvJ6p3xoNITxiM8ZL0a-9JbhuWdNdDpgUOtTSEq4FzEoD0rMzd86KjtftAy7qZJF8f81vGLqG1aGuxW_P0K6IA-Oeowt1Sq3qVU7gkAtHmUAI1Ss_SZ2tluDhdj5ihSXrH-zCIWNPiF2H07zFyzyaEGjuxd3nz-YMjWGYIpYtWuyEeHKZeaOsTZQFhgceCPAaGmNV8iHHYEdTGlUnW5J5ZDmIoWk59TePHXk1l3TKk9G88F3CPi7wcJx9ZUI3aukurcq-bJaaVnXUabl2XCJ-8QD8Uf6Whvn9zYmXWK1LVHPqMe9R46D2OsNRaCnrVJChnITfblg-ANJu6WiGj7QrIThCp9llhdttfPY1-QMqL5P4FTHIcPyIwIXAnjf53aaJel8D05u-9o9wlg_CeNOg5IAZNYBBFnmB8PTuVZYt0c2sCdqvClCntXwaTFZnjfJBb9vJxt6ENrNplK-kBWn6OYKuJEO4iMGL=w1342-h523-l75-ft

Szkoda że nie napisałeś czym już próbowałeś zmyć.  Link do foto nie działa(tylko u mnie?). Absolutnie nie stosuj nic agresywnego-nitro,aceton. tri  i.t.p. Odpadają również wszelkie pasty polerske, nie przewidzisz jaki będzie efekt.  Zacznij na początek od natarcia lekko zwilżonej gąbki mydłem i spróbuj w jednym miejscu czy"ruszy" plamę. Możesz również spróbować watką zwilżoną denaturatem czy izopropylem(na początek również delikatnie).

Dałem do załącznika, narazie próbowałem tylko właśnie wodą z mydłem i nic ;/

post-264759-0-56099100-1412883855_thumb.

Z tego co widzę prawie na pewno to ślady po zeszycie.

Ze zdjęcia za wiele wywnioskować nie idzie. Obawiam się czy aluminium(pokrywa) nie była lakierowana lakierem bezbarwnym i jego warstwa nie została w jakiś sposób uszkodzona. Może wtedy być to trudne do samodzielnej naprawy.

@forest 

I co sugerowałbyś z tym zrobić?

 

Dałem do oceny ekspertowi i bardzo wątpi w naprawę (Starty lakier niestety)

I nie da się już czegoś takiego odnowić,jakbym dał do jakiegoś serwisu czy coś?

 

Chociaż pewnie nie warto,bo na allegro takie klapy do wymiany po 40zł chodzą niezniszczone.

Pewnie w serwisie zaproponują tobie wymianę całej klapy.

No trudno, dzięki za pomoc.

Jeżeli okaże się że to faktycznie uszkodzona warstwa ochronna lakieru bezbarwnego, i nie znajdziesz innego wyjścia, pokaż laptop lakiernikowi samochodowemu. Oceni czy da się usunąć starą warstwę lakieru,  i polakierować klapę  na nowo. Sęk tylko w tym czy będzie chętny, na ile wyceni i czy się dogadacie.  Spróbować warto.

Naprawa u lakiernika jest zupełnie nie opłacalna, więc autorze zostaje tobie kupić klapę na Allegro za 40 zł i samemu wymienić lub udać sie do jakiegoś serwisu.