Plan lekcji na następny dzień na stronę

Cześć!

Robię stronę klasową i chciałbym umieścić tam plan lekcji mojej klasy - jednak chodzi mi o to, aby pojawiał się on zawsze na kolejny dzień - np. w środę na czwartek, w czwartek na piątek itp. Żeby było trochę łatwiej i nie trzeba było robić specjalnego schematu na sobotę i niedzielę, mogę w te dni umieścić tam napis: “Jutro sobota, lekcji nie ma”.

Tylko nie wiem zupełnie jak zabrać się za zrobienie takiego widżetu, który będę mógł umieścić na stronie.

Dlatego proszę Was o pomoc! Z góry dzięki!

Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie tych działań po stronie serwera przy pomocy PHP lub ASP. Przykład:

<?php=array(    array('Matematyka','Polski','Fizyka'), //pon    array('Chemia','Historia','Polski','Fizyka'), //wt    array('WOS','Polski','Matematyka'), //sr    array('Biologia','Chemia','Matematyka'), //czw    array('Polski','Fizyka','Matematyka'), //pt    'Jutro sobota, nie ma lekcji.', //sob    'Jutro niedziela, nie ma lekcji' //nd);$d=date('N');$d==7){    $d=0;

po stronie klienta też można to łatwo zrobić używając javasctipt i css display:block display:hide.

tworzysz div z planem dla każdego dnia i tylko z planem na dzień następny ustawiasz na display:block pozostałe na hide.

ja używam czegoś takiego:

<?php 

$cytat[0] = "1.Język Polski";

  $cytat[1] = "1.Chemia";

  $cytat[2] = "1.Geografia.";

  $cytat[3] = "1.Fizyka";

  $cytat[4] = "1.Język Angielski. [Z]";

  $cytat[5] = "Weekend ! :)";

  $cytat[6] = "Weekend ! :)";


  echo $cytat[date("w")];

?>[/code]

Gdzie zero to Poniedziałek.