Planowany zakup laptopa... Ale jak będzie działał Youtube?

Witam, mam pytanie, otóż dużo korzystam z Youtube i ciekawi mnie czy ten sprzęt uciągnie chociaż 360p.

Ps: Będę używał Windowsa Xp.

Specyfikacja w załączniku…

post-271226-0-13346200-1433975296_thumb.

Ze zaktualizowanym XP może być ciężko, po SP3 na podobnym sprzęcie nie dało się pracować, próbowałem na wiele różnych sposobów.

Najlepszą opcją wg. mnie jest jakiś lekki linux, wtedy myślę, że YT pójdzie w 360-480p bez problemów.

Czyli na przykład ten LXLE 14.04 albo Lubuntu??

odradzam ci kupowania tego laptopa, nawet do internetu się nie nadaje, miałem komputer pc zdecydowanie lepszy i musiałem kupić nowy, bo nie dało się normalnie korzystać z popularniejszych stron, ile masz kasy na nowy sprzęt, musi być laptop ?

 

Youtube będzie powodował zawieszenie się całego komputera według mnie, zmiana systemu i przeglądarki nic nie pomoże

To będzie “tragedia” .

Polecam zainstalować jakiegoś Linuxa i do YouTuba używać KODI (dawne XBMC) lub skryptów typu youtube-dl. Dzięki temu nie musisz uruchamiać przeglądarki, a co za tym idzie i Flash Playera, który jest najbardziej wymagający. Możliwe, że wtedy nawet 720p uciągniesz :wink:

Ten netbook odpowiednio zrobiony i na windows xp sp3 da radę; ba - nawet pograsz. Wiem to z autopsji;)

@Daniel_1982 mi na podobnym sprzęcie nie udało się postawić dobrze działającego SP3. Z SP2 nie ma problemów, ale trójka go zjadła.

 

Ogólnie komputer też bym odradzał, dołożyłbym trochę kasy i kupiłbym coś mocniejszego. Może podaj przedział cenowy, to razem czegoś sensownego poszukamy?

A ten??? Chuba powinien dać radę…  

 

 

 

Intel Core Duo 1.83GHz 

 

Ram 2GB

 

Pamięć 160GB

 

Dzwięk  zintegrowany  

A grafika? Ten powinien już uciągnąć wszystko tak jak trzeba.

Co do systemu, proponowałbym Ci najpierw przetestować na nim Windows 7. Jeżeli nie będzie działać jak trzeba (choć raczej powinien), to wtedy pokombinuj z czym innym, jednak ja XP bym odradzał.

OK. To tyle dzięki wielkie za pomoc. Spróbuje z 7-ką.