Planuje zakup laptopa do wszystkiego z wydajną baterią


(apanasiuk) #1

Witam. Planuje zakup laptopa do wszystkiego z wydajną baterią. cena do 1800 zł. Co sądzicie o tym laptopie http://allegro.pl/czarny-fujitsu-ah531-i3-2350m-4gb-500gb-gt525m-i2616856405.html. tylko nie wiem czy bateria wytrzyma do 4 godzin przy przeglądaniu internetu?


(kamil_w) #2

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Fu … 178.0.html

Jeśli miałbym coś polecić to Acera 5830TG.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac … 660.0.html

Sam mam starszą wersję (5820TG + 8GB RAM + dysk Vertex2 120GB) i bardzo sobie chwalę.


(apanasiuk) #3

Tylko że ten acer jest trochę droższy. A w tej recenzji to jest trochę starszy procek. Ale raczej powinien wytrzymać te 4 h na internet.


(Xemidra) #4

Oszczędzanie energii w planie zasilania, zmniejszyć maksymalną moc procesora, zintegrowana grafika i te 4h powinny działać. Przynajmniej na początku, bo jak wiadomo bateria się zużywa i trzyma coraz krócej.


(apanasiuk) #5

a możesz podać poradnik jak tego dokonać?

Dodane sobota, 8 września 2012, 13:30

Trzeba jakoś ręcznie wyłączyć kartę dedykowaną?


(Xemidra) #6

Plan zasilania ustawiasz klikając na baterię koło zegara. Ustawisz oszczędzanie i masz spokój. W ustawieniach zaawansowanych tego planu (bateria > więcej opcji zasilania > zmień ustawienia planu > zmień zaawansowane ustawienia planu > minmalny czas procesora). Tam ustawisz maksymalną moc procesora (20% spokojnie wystarczy, nawet 10% czy 15% na sam internet jest ok).

Znacznie łatwiej jest jak posiadasz program Power4Gear Hybrid dostępny w każdym laptopie Asusa. Nim możesz od razu ustawić wszystkie parametry.

Domyślnie karta dedykowana włączana jest tylko jak jakaś aplikacja lub gra potrzebuje większej mocy. Domyślnie uruchamiana jest karta zintegrowana więc tam nie musisz nic zmienić. Przynajmniej tak jest w przypadku grafik Intel-Nvidia (Technologia Nvidia Optimus). Nie wiem jak to wygląda w przypadku Intel-AMD ale pewnie tak samo.