Planuję zakup nowej karty graficznej na AGP

Witam.

Mam do wydania 650zł i chcę kupić nową kartę graficzną, raczej na AGP.

Moja konfiguracja wygląda tak,

Myślałem nad Radkiem HIS x1950Pro 512MB

klik

Nie wiem jednak czy karta nie będzie za szybka dla innych podzespołów.

Czekam na inne propozycje i odpowiedzi.

Raczej będzie za szybka.

Lepiej rozważ zakup Radeon X1650XT 256MB.

To maksimum, co może nakarmić danymi ten komputer.

zasilacz do wymiany grafika galaxy 7600gt ddr3.

po wymianie zasilacza i podkręceniu procka ten Radeon może być tylko czy jest sens ładować tyle kasy w zabytkowe złącze AGP wątpię, dlatego wsadziłbym 7600GS na DDR3.

U mnie jest Sapphire Radeon X800GTO 256MB GDDR3 2.0ns

na magistrali 256-bitowej. Mam 16 potoków renderowania pikseli.

Konfiguracja jak w podpisie.

Różnica między 7600 i x1950pro jest niewyobrażalna, nawet bez c2d 4ghz’owego lol :stuck_out_tongue: Przestańcie wreszcie pieprzyć jak to procesor hamuje karte graficzną… Jeśli masz kasę to polecam ci to co sam sobie wziąłem czyli power color x1950pro 512mb z chłodzeniem accelero x2, ja dałem 600zł (w tym przesyłka kurierska).

nie wykorzystasz 512Mb na tej karcie.

hamuje, ale Celeron - testowałem osobiście tą samą grafikę na amd i intelu (jednordzeniowym). niewątpliwe warto zainwestować x1950pro ale 246mb + fortron 400W.

jakbyś słyszał o takich grach jak COD2 i pewnie 4, S T A L K E R, Crysis, grach wykorzystujących silnik Unreal Tournament 3 to byś takich ■■■■■ół nie wypisywał.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3169-43

ja mam te gry, grałem przy rozdzielczości 1280x1024 na 7600gs 256 mb bez problemu :-)( bez dynamicznych świateł - obciąża GPU, oraz bez wygładzania krawędzi i Anizo)

tej gry jeszcze nie ma. x1950pr nie wspiera dx10 więc można się spodziewać że da się pograć max w rozdzielczości 800x600 - 1024x768 na średnio-niskich detalach.

więc się nie ośmieszaj i sam zaopatrz się w te gry na które się powołujesz.

mało powiedziane… chciałeś powiedzieć zatrzymuje i cofa :slight_smile:

P4 nie hamuje za bardzo ale wsadzenie 7900 do P4 będzie trochę bezsensowne…

znacznę od końca czyli puenty

jeden przykład: któż jak nie ty twierdził że do grania najlepsze są procki AMD - i któż jak nie ty tak naprawdę się ośmieszył zadziwiająco udana pardio :!: znawcy

istota sporu: czy przy tej konfiguracji 0.5Gb pamięci na tej karcie się przyda?, ty natomiast odpowiadasz jakby pytanie brzmiało: czy na kiepskiej już karcie da się grać w te gry? - ewidentny przykład wtórnego analfabetyzmu - to raz, dwa po włączeniu upiększaczy obrazu i zwłaszcza wyższej rozdzielczości te 0.5b gb pamięci się przyda, bo nie po to się kupuje taką kartę by grać w 800x600/1024x768/1280x1024/1600x1200 bez anizo, HDR, wygładzania krawędzi.

no to co z tego, wszyscy to wiedzą

to też wszyscy wiedzą, nikt nie twierdzi że jest inaczej

dlatego żeby osłodzić sobie grę w niższych rozdzielczościach przypuszczam że bez znacznej straty będzie można włączyć anizo…

zapomniałeś dodać że w kontekście ceny oraz bez OC. ale po co, na potrzeby obrony swojej marnej osóbki najlepiej wyciągać jakieś posłowie wyrwane z kontekstu. chyba że w grę wchodzi nie umiejętność czytania ze zrozumieniem - co jest bardzo prawdopodobnym zdarzeniem - czytając twoje posty. tak się składa że miałem ostatnio na testach p4 s.478 3,2 ghz i potestowałem sobie stlakera na tym sprzęcie (wydajność była mizerna porównując do podobnej konfiguracji ale z procem amd s.754 o taktowaniu 2,6Ghz) niski frame rate, częste przycinki mimo miedzianego chłodzenia wyjątkowo grzejący się - pokazują prawdziwą wydajność p4 s. 478 który był przereklamowany. stalker to nie jest najnowsza gra, jest już grupa nowszych chociażby LOST PLANET więc nie rzeczowym jest powoływanie się nie starsze gry.

słowem jesteś zwykłym teoretykiem nie mającym styczności z dużą ilością różnorakiego sprzętu i różnych konfiguracji.

wyraźnie napisałem stosując skrót myślowy iż nie opłaca się kupować tej karty z 512MB pamięci na tekstury bo nie zostanie to w pełni wykorzystane przez gpu (zbyt mała wydajność) w celu uzyskania wystarczającej wydajności w nowych grach - zwłaszcza.

kartę graficzną kupuje się po to by pograć płynnie przy frame rate minimum 30-40fps (dla FFP) a nie żeby grafika ładnie wyglądała prz frame rate 20fps. wyraźnie to pokazuje test który został przytoczony w tym poście. trzeba też przypomnieć na jakim sprzęcie został wykonane owe testy.

do takiej gry wystarczy 256MB (trochę teorii), bo te technologie obciążają GPU a nie video ram karty graficznej.

no to co z tego, wszyscy to wiedzą

to po co się na nią powołujesz wypaczając w ten sposób sens swojej i tak bezsensownej wypowiedzi.

otóż nie, w twej całej wypowiedzi nie było żadnego kontekstu ani ceny, ani OC. Nie dodałeś do swojego zdania żadnego zastrzeżenia. Nie chcę mi się szukać by przytoczyć całą twoją wypowiedź, doskonale pamiętam jak wyśmiałem twoją opinię i jakoś dziwnie nie odpowiedziałeś, , jakoś dziwnym trafem nie oponowałeś. Teraz po paru dniach liczysz, że zapomniałem i próbujesz bezczelnie kłamać.

nikogo nie interesuje że miałeś ostatnio na testach PIV zwłaszcza pod starą podstawkę. Każdy kto ma trochę wiedzy, że za ery PIV i AMD s754/939 najlepsze procesory ogólnie a zwłaszcza robił AMD którego procesory nokautowały procki Intela i pod względem wydajności i temperatury. Tylko ty człowiek o rzekomo ogromnej wiedzy nagle wszem i wobec ogłasza zwycięstwo AMD nad Intelem, otóż chciałbym ci powiedzieć że ta era skończyła się prawie półtora roku temu od momentu wprowadzenia nowej linii procesorów Intela. to że autor tematu ma P IV nie ma znaczenia ,przypomianam istotą sporu jest czy teraz 0.5GB na karcie się przyda.

jeżeli uważasz że stalker to starsza gra to no to faktycznie wycofuję się bo jak wiadomo z głupcami się nie dyskutuje bo najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a następnie pokonają doświadczeniem.

Ale nie wycofuję się całkowicie

karty

nie opłaca się kupować tak drogiej karty na AGP, natomiast jeśli ktoś na siłę chce mieć nową bardzo wydajną kartę to ta karta jest bardzo dobra. Wyraźnie siedzisz w starej epoce najpierw piszesz o PIV a teraz usiłujesdz wcisnąć kit że karta nie wykorzysta tyle pamięci, tak było jeszcze 1.5/2 lata temu. Obecnie tyle pamięci nie będzie leżało odłogiem bo już jest wykorzystywane vide Stalker - czyli gra rzekomo stara ale absolutnie nie przeszkadza jej to pożerać ram jak oszalała.

w jaki sposób wypaczam - http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37141

gdybyś i ty czytał (ale nie możesz bo tkwisz jeszcze w epoce PIVi AMD athlon 64 choć jest światełko nadziei - i do twojej skorupki dotarł stalker {choć to też była dawno temu}, słyszałeś o Lost Planet, więc jest szansa że dobrniesz do naszych czasów a że świat nie czeka na maruderów to znowu będziesz w tyle) to byś wiedział, że 512MB pamięci na karcie jest jak najbardziej pożądane. Powoływanie się na grę której nie ma, nie miałoby sensu gdy by się nie znało jej wymagań sprzętowych - wiec co ja wypaczam?. Po za tym na logikę przy takiej grafice jaką ma zaserwować gra tyle pamięci się przyda.

Zarzucasz mi iż jestem teoretykiem, otóż nie teoretykiem jesteś ty bo gdybyś miał praktykę to byś wiedział iż te 512 MB na karcie się przyda i już się przydaje, ale nie ty komuś coś zarzucasz mimo że sam tkwisz w epoce 7600GS.

Co do reszty nie odnoszę się bo nie ma co dyskutować np. wiadomo że do gry w 800x600/1024x768 (bez upiększaczy) powinno wystarczyć 256MB, ale czy tak długo zostanie nie wiadomo.

Tym razem puenta jest tam gdzie powinna być czyli na końcu: w sposób idiotyczny kłamiesz (ja nie mam sklerozy), zarzucasz mi bezsensowne wypowiedzi i nie popierasz tego żadnym przykładem, przemilczasz natomiast fakt że jesteś wtórnym analfabetą.

nie potrzeba bo to jest sprawa jasna wystarczy porównać Pentium DC z serii 2xxx i amd x2 4000+ bez oc - podobna cena procesora. pozostałych wypocin w tym akapicie nie będę komentował bo podobny poziom retoryki prezentują dzieci z piaskownicy. wiedza twoja jest niezwykle ogólna żeby nie napisać mizerna. dajesz temu wyraz przy każdej możliwej okazji - przykładów nie ma sensu przytaczać bo po co powoływać się na bajki których jesteś autorem ??

temat postu dotyczy właśnie takiego procesora i tej podstawki, reszta komentarza jest zbędna odsyłam kilka linijek wyżej.

który dotyczy konkretnego przypadku który porusza autor wątku. nie czytasz ze zrozumieniem po raz wtóry i n-ty.

żeby ją obsłużyć w wysokich detalach wystarczy 256mb, 512mb jest nie potrzebne i to zbędny wydatek.

cały kontekst oraz fakt iż często gry wydane w oficjalnej wersji różnią się wymaganiami niż zapowiadał producent (URBAN HAOS, HALF LIFE i wiele innych).

to układ graficzny jest obciążony przez różne bajery wizualne. trochę teorii bo ani praktyki ani teorii u ciebie nie można zaznać - amatorszczyzna pełną gębą.

to już nie są zarzuty a fakty których nie akceptujesz bo pewnie znaczenia ich nie rozumiesz. dajesz temu wyraz w wielu postach. żal takich ludzi.

temat do zamknięcia

@technik_elektro

Draak ma racje, nawet głupi oblivion przy odpowiedniej ilości detali i rozdzielczości niedomaga przy 256 a nawet 320mb ramu… a i różnica w cenie między 512 i 256mb wersjami x1950pro pod agp nie jest znacząca, tak więc jeśli kupować to na wyrost.

grałem przy wysokich detalach na karcie z serii 6800gs 256mb nie zauważyłem jakiś spowolnień… choć to specyficzna gra, dużo tekstur - spore lokacje. lepszym przykładem byłby gothic 3 ale ten też hula na 256mb potrzebuje tylko minimum 1,5gb pamięci operacyjnej.

w wydajności też nie będzie. poza paroma przypadkami -> test

http://www.tweaktown.com/reviews/1060/1 … index.html

w wersji pro te różnice zwłaszcza w nowszych grach będą jeszcze mniejsze.

konkluzja jest jedna im większa rozdzielczość i więcej detali tym ilość pamięci zamontowanej na karcie ma mniejsze znaczenie (ma to związek z GPU i jego wydajnością) :P.

Ale żeś przewrotnąteorię ogłosił… im większa rozdzielczość tmy więcej ramu na karcie graficznej jest konieczne, tak było od zawsze i tak będzie zawsze. Z resztą nikt takiej grafiki nie kupuje po to aby zaraz jązmienić, skąd wiesz co będą wymagać gry za rok, albo za 2 lata…

Złączono Posta : 25.10.2007 (Czw) 13:55

Ludzie z CDA, czyli rasowi gracze zaklinają się jaki to 8800gs 320mb jest beznadziejny…

obejrzyj sobie testy link wyżej.

brak dx10 jest dużą bolączką tej karty.

a jakie karty graficzne były średnim segmencie cenowym 2 lata temu i jaką owe karty mają wydajność w kontekście dzisiejszych gier ?? trochę nie widzę sensu w tego typu stwierdzeniach…

w jakiś konkretnych sytuacjach - grach ?? nie sądzę by gothic 3, test drive unlimited czy quake 4, lost planet itp nie hulały na tej karcie. chyba że owe narzekanie dotyczy dx10 bowiem od dawna znany jest problem z wydajnością w tej technologii.

Bardzo wam dziękuję za rzetelne odpowiedzi. A propos dx10 to nawet 8800 GTS 320MB, ma problemy z nielicznymi jeszcze grami pod vistę w dx10. Zacząłem się poważnie zastanawiać czy kupować x1950pro czy może poczekać i po Bożym Narodzeniu kupić nowego kompa? W końcu i tak będzie trzeba kiedyś to wszystko wymienić, a tak jak to ktoś powiedział nie będę ładował w przestarzałe AGP. Jeszcze muszę się zastanowić.

A dlaczego uważacie że mój zasilacz Mercury 400W, należy wymienić gdybym kupował x1950pro? Chodzi o zabezpieczenia? Nie jest może to słynna marka, ale używam tego zasilacza już długi czas i przeżył nawet wyładowanie elektryczne. Wprawdzie w temacie zasilaczy się nie znam, więc jeśli mówię kłamstwa to mnie poprawcie. :slight_smile:

Jeśli trzeba by było zmieniać zasilacz to jaki ?

bo to zasilacz z najniższej półki, nie trzymający napięć oraz o mniejszej mocy w rzeczywistości niż jest napisane na zasilaczu.

ten chipset się pojawił zanim jeszcze pojawiły się jakiekolwiek gry oparte na dx10. dalej tych gier nie ma za wiele co nie zmienia faktu, że w kontekście tej technologii karta się nie udała - opieram się na upublicznionych testach.