Plany zasilania

Witam serdecznie,
Mam pewien problem z planami zasilania na komputerze. Mam procesor 3700x razem z X570 Tomahawk. Dzisiaj zauważyłem, że jakoś niewiarygodnie często jego użycie skacze do 100%, nawet na samym pulpicie. Poszperałem trochę i nawet zwykły Chrome potrafi skoczyć do 50%, nawet czasami sam Menedżer zadań. Przed chwilą odkryłem źródło problemu - samoczynnie zmieniające się plany zasilania, lecz tutaj powstaje kolejny. Nie mam żadnego programu, czy tego typu oprogramowania, które tak mogłoby żonglować planami zasilania. Szczerze nie mam pomysłu co to może wywoływać. Instalowałem jedynie wczoraj nowe sterowniki, chipset, karty sieciowe, dźwiękowe. Wydaje mi się, że to one mogły spowodować taki stan rzeczy. Mam teraz uruchomione okno z planami zasilania i dosłownie widzę jak co chwilę się zmieniają. Nawet plany preferowane ulegają zmianie co chwile, zamieniając się miejscami itd… Nie zależy mi jakoś na naprawieniu usterki bo szczerze powiedziawszy, nawet jak jest to 100% użycie to tego nie czuć prawie w ogóle, lecz jest to trochę irytujące i byłoby miło gdybym się tego pozbył.
Pozdrawiam serdecznie