Plastation 4 gry ruchowe czy są?

Witam czy na playstation 4 są gry ruchowe? Nie mogę znaleźć, i jak by to było z grami z PS3 z move czy by chodził?

Są gry. Trzeba poszukać. Dla przykładu :

Singstar

Just Dance 2014

a w gry  PS3 nie pograsz na ps4 :slight_smile:

 

PS Move jest zgodny z PS4

A w PS4 podobnie jak w PS3 są “różczki” czy działa to na zasadzie Kinecta?

Różdżki tam są. Kinecta Microsoft w życiu by nie pozwolił użyć. To jest urządzenie tylko na Xbox. PS ma jakiś badziewny move którym można sobie albo komuś czy nawet czemuś zrobił krzywdę. Na ich miejscu już bym wkładał $$ w rozwijanie czegoś na wzór kinecta

Ps4 nie potrzebujesz  “PS Move”  - ponieważ dualshock 4 ma tą funkcję ( czujniki ruchu, wbudowany głośnik i sterowanie dotykiem) jak i kamerka która działa jak kinect 

@UP (FACEPALM) Ruszanie rękoma to chyba nie to o co mu chodziło. To jakby rozmawiać o kamerze wykrywającej ruch a ktoś by dowalił o akcelerometrze. Lepiej zobacz jak działa kinect a jak działa ps move. To są osobne bajki. Kinect składa się z trzech części działa na zasadzie laserów, są one wysyłane poprzez specjalną część w masowej ilości “w świat” i odległości ich “stykania” się z ciałem rejestruje osobna część dzięki temu nie musimy nic trzymać w ręku a kinect zrobi z nas kontrolera a trzecią częścią jest kamera dzięki której kinect nas nagrywa na filmie czy robi nam zdjęcia. PS Move składa się z dwóch części z Motion controller czyli ta “różdzka” musimy ją trzymać cały czas w ręku a interakcje jak wybieranie jakieś opcji albo wyjście do menu czy nawet jakieś skomplikowane akcje w grach są wykonywane poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na nim, oraz druga część to PS Eye. Jest to kamera HD bodajże która nagrywa obraz pomieszczenia i wykrywa gdzie kontroler się świeci. Na podstawie jak kontrolerem wymachujesz PS zmienia to dzięki oku na interakcje w grach. Jak widać po względem funkcjonalności wygrywa tu Microsoft ze swoim kinectem. Sam mam konsolę właśnie z kinectem i nie wyobrażam grać sobie np. w Just Dance czy Dance Central na PS MOVE.

ale kamerką też można grać bez Move - chodzi mi o ps4 ( na razie dużo gier nie ma - ale coś tam jest ) np: 

Just Dance 2014

Just Dance 2015

playroom

 

tam przed kamerką robisz te same ruchy co ci gra pokazuje i to bez żadnego Move :slight_smile:

 

https://www.youtube.com/watch?v=by4lPBJATww

 

https://www.youtube.com/watch?v=F0rxyTcZiig

 

 

 

i jak widać w Ps4  też działa kamerka jak Kinect i to bez Move -  tylko na dzień dzisiejszy jest za mało gier … za świeża konsola , choć na xBox One też za wiele nie ma 

Hah z Airis nie trafiłeś bo ją oglądam i ona ma kinecta :slight_smile: Mam tą samą grę i jest identyczna i jest pudełko z napisem XBOX 360 co do reszty to nwm jakieś to dziwne mi się wydaję.

Ups!  wkradł się błąd  :mrgreen: