Platforma do 1500zl

ile dałeś za tą karte ? juz widzę koło 500zł

musze cię rozczarować za ta cene lepszym wyborem byłby hd4850 z 512MB

9800gt nie wykorzysta 1GB niestety :slight_smile:

Bez sensu zrobiłeś kolego. Następnym razem dopytaj dla pewności, bo znów będą takowe kwiatki. steemm , ma niestety w Twoim przypadku rację.

przyda sie na 24 calowy monitor z HD:) i pewnie za rok gry juz tez beda potrzebowac min.512 mega lub 1 giga na karcie grafiki:)

wiem ze na ta chwile bym zaoszczedzil ale wzialem na przyszlosc tak jak zasilacz

jak gry będą potrzebować 512MB ram to ta karta będzie za słaba, generalnie tu chodzi o to że twoja karta bedzie miała za niską przepustowośc pamięci

steemm , w sporej liczbie przypadków przy wysokich rozdzielczościach 512mb to obecnie za mało pamięci, tak więc pomyślałbym 2x nad takimi stwierdzeniami.

przecież gry mają coraz wyższe wymagania :slight_smile: a skoro 1GB nic nie daje w przypadku 4850 to w przypadku wolniejszej karty ma coś dać ?

steemm , Jakie ty testy czytałeś? Przecież już w obecnych grach coś tam daje, a np w War in Conflict przy wysokiej rozdzielczości 512mb ramu na karcie to wąskie gardło karty. Owszem w przyszłym roku ten radeon będzie już tylko średniawą kartą, ale z 512mb ramu nie będzie nawet średniawy.

zobacz to

test dwóch kart jedna ma 896MB druga 1GB

http://pclab.pl/art34423-2.html

jakoś więcej ramu nie równa się wyższej wydajności jak mogło się wydawać :wink:

z reszta przesiaduje na kilku forach o tematyce hardwere i tam mało kto poleca wersje 1GB dla kart słabszych niż 4870 :slight_smile:

może pokaż jakiś test bo kurde nie mogę znaleźć nic sensownego

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-57

http://magicboxlive.blogspot.com/2008/0 … -test.html

Przecież wydajność w world in conflikt zależy przede wszytkim od proca a nie od karty

ryglicki1 , Jakoś nie słyszałem aby posiadanie 4GHz c2d coś dawało jeśli masz słabą kartę graficzną… W każdej grze potrzebny jest odpowiednio zbalansowany system, im wyższa rozdzielczość tym wpływ wydajności procesora na liczbę fps’ów maleje, a dodatkowo im więcej wysokiej jakości tekstur jest wyświetlanych jednocześnie, tym większa szansa iż na karcie graficznej zabraknie ramu, wtedy tekstury są dogrywane z duuużo wolniejszego ramu systemowego i dlatego powstaje taka różnica. War in Conflict potrafi rzucić ogromną liczbę tekstur wysokiej jakości na pole bitwy… z resztą mógłbyś poczytać test z powyższych linków zanim zaczniesz wyciągać takie “świetne” wnioski.

Mariosti* , zauważ tylko że ten test się tyczy 4870 która lepiej sobie radzi w wysokich rozdzielczościach zapewniając płynne wyświetlanie grafiki, co za tym idzie większa ilość pamięci jest tej karcie potrzebna, nie neguje tego co piszesz tylko po prostu mam inne zdanie na ten temat, czytałem dzisiaj że na dniach(pclab) mają użyć do testów tylko 1GB kart graficznych i porównać wyniki do analogicznych 512MB kart, wtedy się okaże czy 4850 potrzebuje więcej niż 512MB pamięci :slight_smile:

steemm , tekstury w tej samej grze przy tych samych detalach zajmują dokładnie tyle samo miejsca nie zależnie od tego jaki model karty graficznej posiadasz. W 4850 ram ma dużo mniejszą przepustowość więc różnica może być podobnie znacząca (hipoptetyczne dogrywanie tekstur trwa zdecydowanie dłużej).

no ja jednak poczekam aż ostatecznie jakiś test pokaże różnice pomiędzy 512Mb a 1GB w r4850 :slight_smile:

komp zmontowany:)

jeszcze raz serdecznie wszystkim dziekuje za doradzenie:)

dzisiaj albo jutro przetestuje komputer 3dmark i inne wtedy wkleje wyniki, juz teraz widze ze wstepnych testow ze komp wyciaga ponad 12.000 pkt jestem pod wrazeniem, prawdziwa petarda:)

3DMark Score 10683 3DMarks

SM2.0 Score 4952

HDR/SM3.0 Score 5506

CPU Score 2306

to wyniki 3dmark06 :slight_smile:

“mało kto poleca wersje 1GB dla kart słabszych niż 4870”

Mariosti* , podałeś testy do karty, do której steemm napisał, że faktycznie przyda się więcej pamięci, dlatego podobnie jak steemm do czasu adekwatnych testów jestem za 4850 z 512MB. :slight_smile:

andreashess , jaki ostatecznie zestaw masz złożony?

Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX

Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL5 (5-5-5-15) BOX

MSI P45 Neo3-FIR

GIGABYTE GeForce 9800GT 1024MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (1.0ns) (600/1800) (Zalman)

ZASILACZ CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - MODULARNY

Coolermaster CM 690

i LG lightscribe ale nie pamietam modelu ale z secure disc jest od razu

i wszystko smiga

Jak dysk się sprawuje? Bo ostatnio narzekali ludzie na ten model

800MHz przy CL5? Nieudane zakup…

9800GT z 1GB - imo również nieopłacalne

No i pewnie (nie znam dokładnego modelu) lepszą nagrywarkę można było kupić.

No ale ogólnie to pewnie że śmiga…

No nagrywara tylko pioneer 216d A karta też nie najlepsza lepszy by był radek 4850 i dysk samsung f1 640 najlepiej