Platforma WebOS

Czy ktoś się orientuje w jakim języku będzie można tworzyć aplikacje na platformie WebOS? To ta platforma co HP ją stworzyło i teraz LG wdraża ją na swoje telewizory. Platforma na pewno będzie cieszyła się zaintersowaniem, to co pokazało LG na tegorocznym CESie zachęca! Warto zapoznać się z tą platformą od strony developerowej.

jak sama nazwa wskazuje webos -> HTML5 + JavaScipt, WebOS to istniejący już wiele lat twór kupiony przez HP wraz z Palm - wydali telefon i tablet który “zachęcał” - system schowali do szuflady, wyciągneli go z szuflady i przymierzają w TV

Blackberry OS 10(playbook, telefon, samochody) jako podstawe ma QT ale również HTML5,+ środowisko uruchomieniowe Android(apk)

FirefoxOS - HTML5 + JavaScript, WebGL

Tizen - QT, Sailfish - QT no i oczywiście każdy HTML5 + JavaScript

 

LG wciska WebOS bo jest tani i być może nie muszą płacić tych kilkunastu dolców Microsoftowi ani ugadywać się z Googlem

Czy warto zapoznać się z platformą - pewnie tak, jak każdą HTML5 :slight_smile:

ale co w niej szczególnego?

Miałem przyjemność na targach pobawić się WebOS-em i muszę powiedzieć iż jest to system troszeczkę podobny do WIN8 , chociaż stworzony przez HP :slight_smile: , bawiąc się nim stwierdziłem , że spokojnie poradzą sobie z nim nawet dzieci czy osoby zaawansowane wiekowo jest bardzo intuicyjny , jedna z ważnych cech to , gdy coś oglądamy lub zapamientujemy w menu to możemy swobodnie wrócić do programu oglądanego a menu jest zapamientane w ostatniej frazie . Dużym plusem jest również udostępnienie TVN Playera , który już działa bez zarzutów i sprawnie się aktualizuje :slight_smile:

Myślę że to może być ciekawa alternatywa jeżeli chodzi o telewizory. Czy się przyjmie, zobaczymy. Ale według mnie to bardzo dobra droga i dobrze że ktoś wpadł na to żeby urzyć webOSa w TV, przynajmniej w trakcie korzystanie z menu mogę cały czas oglądać kanał( i innie domownicy) i chyba jest bardziej intuicyjny.