Płatna domena + darmowy hosting strony?


(Salatkiewicz) #1

Witam

w najbliższym czasie planuję wykupienie domeny

czy wykupując ją np na nazwa.pl jestem zmuszony wykupić od razu serwer, aby umieścić na nim stronę?

czy mogę założyć konto na np. yoyo.pl i tam wrzucić stronę, a wykupioną domenę w jakiś sposób powiązać z tamtym serwerem?

chciałbym w miarę możliwości uniknąć dodatkowych kosztów abonamentu serwera.

jeśli można proszę o wytłumaczenie jak to zrobić

będę wdzięczny i pozdrawiam


(neo10) #2

Normalnie podpiąć pod darmowy serwer chyba sie nie da bo wykupioną domenę trzeba przekierować na adresy dns serwera i póżniej ją jeszcze podpiąć do tego serwera a w darmowych chyba się tego nie da zrobić... choć może się mylę ;]

Ja wykupywać domeny polecam na http://www.az.pl ;] można tam sobie samemu wszystko ustawiać itp... ;]

A serwer płatny można mieć w tej chwili nawet za ok 3zł za miesiąć... np tutaj: http://www.allegro.pl/item292229562_hos ... st_pl.html ;] Sam osobiście mam u nich serwer i jestem bardzo zadowolony ;]


(system) #3

Niektóre darmowe serwery oferują podpinanie domen, ale to jest rzadkość. Serwer nie jest takim wydatkiem aby nie można sobie pozwolić na taki serwer.


(Pavobe Reg) #4

Istnieją darmowe hostingi umożliwiające podpięcie domeny :]. Chociażby cba.pl, ostatnio nawet yoyo wprowadziło taka możliwość... Jednak, jeżeli mamy już domenę np. .pl, to rzecz jasna hosting również powinien być porządny.


(Matexcor) #5

Jeżeli kupisz domenę na nazwa.pl to w ustawieniach tej domeny możesz ją przekierować na adres url serwera,IP serwera, i wiele innych konfiguracji. Nie jest konieczne posiadanie płatnego hostingu, jednak osobiście odradzam taką konfigurację, domena+darmowy serwer.


(Patrol) #6

Serwer to pare złoty.

Zresztę luknij:

http://www.cheap-web-host.net/

Od razu możesz kupić domene (teraz jest promocja domena .com 19.50zł). Więc 36zł rocznie chyba nie jest tak dużo?