Płatna reklama na stronie WWW - czy tak można?

Witam, jestem autorem jednej ze stron w jakże dużym internecie i… nie mam działalności gospodarczej (firmy). Wszystko OK ale myślę że zarobienie kilku groszy na reklamach to dobry pomysł, tylko czy mogę w jakiś legalny sposób pobierać opłatę za emisje reklamy? Dziękuję i pozdrawiam.

Na pewno bez działalności możesz umieszczać reklamy z google adsence… https://www.google.com/adsense/login/pl/index.html

Inne reklamy teoretycznie także chyba możesz wrzucać jedynie jak jakaś firma będzie chciała reklamę to i będzie chciała na ogół niestety fakturę :frowning:

Fakture to by może chcieli od jakiegoś wielkiego portalu. Co mogę powiedzieć… kiedyś reklamowałm produkty z programów partnerskich i zarabiałem nawet 800 stówek miesięcznie… dla nastolatka to była spora kasa i teraz też byłby niezły dodatek, ale nie ma czasu:P

Tak jak napisał neo10 - możesz “spróbować swoich sił” w Google AdSense. Sporo rodzajów reklamy, łatwo dostosować do tła strony lub też innych jej elementów (kolor linków, kolor opisu itp.).

Zauważyłem także, że niektórzy ogłaszają się na Allegro. Oferują umieszczenie linka (reklamy) na swojej stronie za jakąś sumę, zależną od popularności witryny. Myślę, że jeśli Twoja strona nie jest jakimś gigantem to nikt się do Ciebie nie przyczepi za to, że nie masz zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Ponad 15.000 unikalnych wizyt dziennie - powinieneś zarejestrować. Oczywiście to nie jest żaden wyznacznik, ale tak jakoś sobie napisałem, bo gdybym miał tyle wejść to zacząłbym się interesować czy wyświetlanie reklam bez podatku jest zgodne z prawem etc :stuck_out_tongue:

Możesz też posprzedawać reklamę na forum.webhelp.pl

najlepiej opłacalne obecnie to google adsense. jeśli tylko tematyke masz zgodną z ich regulaminem to wrzucaj adsense i nawet sie nie zastanawiaj

Niekoniecznie. Może znaleźć kilku klientów, którzy zapłacą za link 50 PLN. Powiedzmy, że znajdzie się takich 5, co daje 250 PLN miesięcznie. AdSense zależy od klikających, więc czasem może być niezadowolony, a tam ma stałą pensję płaconą na początku miesięca :wink:

zacznij od allegro

Albo od eBay !