Płatne parkowanie – "SkyCash" czy "CityParkApp"?

Jakie jest Wasze doświadczenie z tymi (ale nie z innymi) firmami pobierającymi opłaty w SPP (strefach płatnego parkowania)? „SkyCash” czy „CityParkApp”?
Która lepiej wybrać, którą łatwiej się obsługuje z telefonu?
Którą z tych dwóch polecacie?

To które ma podpisaną umowę z danym miastem. U mnie w ZG korzystam z MoBilet, w Trójmieście też działa. Do tego mam możliwość opłaty za parking w Santander. Nie każdy operator ma podpisaną umowę z miastem i MoBiletem nie zawsze mogę opłacić parking, dlatego jak pisałem, sprawdź co gdzie możesz opłacić. Ponadto inni operatorzy nie powołują się na jakąś tam ustawę o praniu brudnych pieniędzy, w mojej opini SkyCash pod tym względem jest najgorszy, bo wymaga udowodnienia, że nie piorę brudnych pieniędzy, jakby nie znali pojęcia pre-paid bez podawania danych osobowych - to nie telekom.

Ja korzystam ze Skycasha i w Trójmieście to akurat bardzo wygodne rozwiązanie, bo jedną apką ogarniam bilety na zbiorkom oraz parkowanie. Parkowanie o tyle fajne że można wybrać na czas albo „od teraz”, jest też SMS na 10 minut przed końcem środków - żeby dało się doładować konto albo wrócić do auta i odjechać. Wykrywa też zmiany lokalizacji (zwłaszcza w Trójmieście to wygodne, żeby nie pomylić strefy parkowania np. Sopockiej z Gdyńską) chociaż czasem jest w tym nadgorliwy i pyta za często (pewnie jakiś bug).

@roobal jestem przekonany że gdyby nie musieli wprowadzać weryfikacji to by tego nie robili, pewnie jakiś audyt finansowy wykazał że muszą to robić żeby uniknąć problemów prawnych. Po prostu urośli za bardzo.

Odnośnie CityParkApp - nie korzystałem, ale patrząc po opiniach, nie jest najlepiej https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nomasolutions.cpg&hl=pl

Dzięki.

No właśnie chodzi mi głównie o te trzy miasta, czyli Gdańsk, Sopot i Gdynię. Może jeszcze płatne parkingi w Wejherowie, ale to „nadprogramowo”.
Z tego co wyczytałem, to chyba tylko te dwie firmy umożliwiają parkowanie w Gdańsku, Sopocie i w Gdyni.
W Gdańsku i w Sopocie jest ich 6: CityParkApp, ePark, moBilet, mPay, Pango i SkyCash, za to Gdynia „wie lepiej” i tylko SkyCash i CityParkApp dopuszcza. Dlatego pytam o te dwie.
Na razie wychdzi, że chyba SkyCash…

Wejherowo też obsługuje Skycash, zresztą tu płatnych parkingów są tylko 3 sztuki - przy ul. Wałowej, na starym mieście: ul. 12 Marca z jednej i Sobieskiego z drugiej strony oraz między głównym dworcem PKP a Filharmonią Kaszubską. Reszta jest za free. Chyba jeszcze mi się nie zdarzyło płacić tu kiedykolwiek za parking :smiley:

W sumie wada tej apki jest jeszcze taka, że doładowania konta prepaid aplikacji przez szybkie przelewy jest z prowizją, a przelew na indywidualny numer konta do doładowan oznacza konieczność czekania (kiedy zazwyczaj przypominamy sobie o braku środków jak chcemy zapłacić za bilet :stuck_out_tongue: ). Problem znika oczywiście jak się podepnie kartę (bodajże Mastercard Masterpass jest wspierany)