Płatne posty dla ogłoszeniodawców na forum

Witam

 

Zastanawia mnie taka sprawa. Czy mogę zażadać opłaty od reklamodawców za napisanie postu o jego usłudze na moim forum.

 

Przykład: forum budowlane. Rejestruje się firma X i pisze post o swoim produkcie. Jako admistrator mogę zabronić postów reklamowych i je usunąć. Ale czy mogę zażądać opłatę za taki post?

Czy ktoś ma wiedzę/doświadczenie w tym temacie?

Firma X musi wiedzieć (i potwierdzić w trakcie rejestracji), że jest taki punkt w Regulaminie forum, skutkiem którego określone treści postów obłożone są opłatą. Nie możesz żądać niczego, co nie jest zapisane w Regulaminie.

Po treści twojego postu wynika że to miałbyć rodzaj regulaminowej pułapki. Tzn zapisać w regulaminie opłatę za określone treści a potem egzekować ten zapis. Może to lepsze podejście.

 

Ja myślałem raczej nad następującym scenariuszem. Frima X pisze post. Ja kontaktuje się z firmę i mówię że tego typu posty są  zgodnie z regulaminem:

Nie! To nie należy rozumieć jako regulaminową “pułapkę” lecz zwyczajny zapis regulaminowy. Do zdania: “Niedozwolone jest podawanie odnośników, bannerów i reklam produktów….” wystarczy przykładowo dodać: “… bez uprzedniego uzgodnienia z administratorem warunków odpłatności, na jakich może to nastąpić. Świadczenie usługi wyświetlania wpisu reklamowego na forum podlega odrębnym uzgodnieniom z administratorem”. 

Pamiętaj jeszcze, że miło by było gdyby taki post był oznaczony jako płatny. Jak nie zaznaczysz to będzie złorzeczenie i słusznie. No i działalność by się przydała bo firmy najchętniej faktury chcą mieć.