Platnik nie moge pobrac potwierdzenia za innego platnika

mam problem z wyslaenie deklaracji w platniku. jest firam x ktora jest u[powaniona do wysylania za innych platnikow. nie towrzylem klucza dalem tylko upowaznienie w zusie. do tej pory wysyalem na zus. wroclaw.pl. teraz wysylam na sdwi.waraszawa.pl. ale jak wysylam upowaznionym platnikiem pojawia sie ze wyslalme. pozniejz zmieniam platnika za ktorego wyslalem i chce pobrac potwierdzenie. pojawia sie komunikat ze brak zarejestrowanego certyfikatu uzytkownika. dodam ze przxeciez jeden upowaniony platnik ma miec certyfiakt i klucz wazny. nie wime dlaczego wyslac nie moge! !!

musisz pobierać upoważnionym płatnikiem,albo skończył ci się ważność klucza,certyfikatu (jest tylko na rok)

pamiętam jak w pracy zmieniłem na sdwi to miałem problem z pobraniem potwierdzenia

Musisz zalogowac sie na platnika, ktory jest zaresjestrowany i ma wazny certyfikat, jesli wchodzisz na swoje konto, to nie wyslesz i nie odbierzesz dokumentow z ZUS. Wchodzisz w menu Platnik i wybierasz Rejestr platnikow, wskaz tego ktory ma certyfikat i kliknij wybierz do kontekstu.

Ponadto przy wysylaniu i odbiorze musisz miec przy sobie dyskietke z kluczem pem. do ktorego wpisujesz haslo, dopiero mzoesz cos zdzialac.