Płatność kartą przez internet

wczoraj o godzinie 20 próbowałem kupić kartą przez internet i normalnie pisało, że płatność przeszła pomyślnie, ale ani pieniądze z konta nie zniknęły, a w sklepie internetowym pisało, że oczekuje na płatność, więc postanowiłem anulować to, ale przedtym zrobiłem na próbę jeszcze jedną płatność i dzisiaj jeszcze jedną czyli łącznie 3
i mam 2 pytania a dokładniej to:
1(najważniejsze) czy nie może już mi bank pobrać po jakimś czasie tych pieniędzy?
2.czy da się jakoś naprawić czy może jest to wina sklepu?

napewno nie może być to przez to, że mam za małe ustawione limity na karcie bo mam 600zł ustawione

Tak bank może ci spróbować pobrać później jeżeli coś kupiłeś. Zwykle kwota jest blokowana ale czasem w wypadku jakiś świat mogą być opóźnienia.

Poczekać operator płatności lub sklep ci zwróci albo z automatu albo będziesz musiał do nich napisać.

Oczywiscie może się okazać ze był problem z transakcja i nie przeszła, bank mógł zablokować itp

a do ilu dni bank może spróbować pobrać kwotę? po ilu dniach mogę mieć pewność, że juz nie pobierze-

lepiej się zaloguj na konto, sprawdź czy w zleceniach stałych nie masz jakiś podejrzanych autoryzacji. Dla mnie to wygląda jakbyś padł ofiarą pishingu

nie mam nie mam, żadnych zleceń ani nic
chce po prostu coś sobie kupić teraz,a sie boje, że nagle 200zł mi ponad odejmie z konta z opóźnieniem za te 3 transakcje

@toones Przecież on podał numer karty i ccv, a nie login i hasło do banku :wink:

@Krzychu105 Dlaczego w pierwszej kolejności nie dzwonisz do banku wyjaśnić sprawę, tylko piszesz na forum? :thinking:

ps.
Do płatności kartą dobrze wyrobić sobie wirtualną przedpłaconą, bo jak trafisz na nieuczciwy sklep (np. fałszywa strona) to może cię zgolić do limitu transakcji. W zasadzie posiadając takie dane, może ci zrobić obciążenie konta kiedykolwiek, bo te się nie przedawniają do wymiany karty na nową :wink:

umknęło mi zwrot “płatność kartą” :wink:

W “bilingu” możesz zobaczyć czy te “20 złotych” zostało zamrożone do najbliższej transzy “elixir” a w najgorszym razie to w Poniedziałek wpłynie do firmy a ci zniknie z konta i pewnie około środy odbierzesz od kuriera/z paczkomatu, żabki, kiosku Ruchu.

Dowiedz co to są sesje bankowe.

Jakim sposobem płaciłeś? Podawałeś kod karty?

Więc co to za niski limit?

Wypij kawę bo spamisz :wink:

No to mają komplet danych by wyczyścić te 600zł

natomiast przy płatnościach jak zostało opłacone powinno widnieć jako blokada w ustawieniach karty, a za kilka dni to się wyzeruje i ściągnie z konta (zawsze mnie ciekawiło czemu to trwa tak długo). Raz mi się zdarzyło, kilka tygodni temu, że hotel zdejmował kasę z karty dopiero w dniu zameldowania (płatność online przez aplikację booking). Ja jednak mam limity ustawione na 0 (wszystko odrzuca), powiększam tylko na czas operacji płatności.

600zł to jest limit dzienny :wink:

jak zapłaciłeś to musi wisieć blokada na daną kwotę i do konto na www banku i aplikacji - w zależności od polityki banku. To jakiś sklep? może warto podać źródło.

To tak nie do końca jest, że ogoli Ci do limitu karty, ponieważ każda transakcja musi być zatwierdzona, a także bank wymusza secure 3d czy jak to się tam nazywa. Robi to również przy płatności przez Google Pay.

Gdy płaciłem za OC kartą, w banku musiałem zatwierdzić płatność. To nie jest tak, że podajesz dane z karty i pyk, sprzedawca bierze sobie ile chce.

Zamiast karty wirtualnej, można płacić Google Pay. Każda transakcja musi być zatwierdzona kodem pin i kodem SMS z banku i tylko na kwotę transakcji.

Co do blokady. Mój bank dotychczas blokował środki na 48h. Teraz w zależności od kwoty nie blokuje w ogóle.

Nie płaciłem często karta, ale z mniejszych kwot np. abonament hbo nigdy nic nie musiałem potwierdzać, a kupowałem tez kilka razy bilet lotniczy za większa kwotę i też żadnych potwierdzeń nie wymagało, wiec nie wiem o czym piszesz, może to zależy od banku?

Może też zależy kiedy wdrożono 3D Secure.

Niby niektórzy mają to dopiero od sylwestra jak ręcznie nie dało się wcześniej włączyć: https://www.santander.pl/aktualnosci/aktualnosci-lista/bezpieczne_platnosci, niby też nie da się tego dezaktywować jak zacznie denerwować przy kwotach np. 40-100 zł - chyba że pomaga podnoszenie limitu alarmu dla 3D Secure.

Więc pewnie teraz trzeba by ściągać po np. 39,99 lub mniej i być może też jest weryfikacja po kilku małych płatnościach.

Niby kwotę 30 zł Google Pay umie potwierdzić sam w 3D Secure i powiadomienie jakie generuje aplikacja bankowa staje się nieważne i nie przejdzie się potwierdzenia podając PIN/Kod SMS.


Dodatkowo trzeba by sprawdzić czy jest data kiedy będą odrzucane “klasyczne” płatności kartą w Internecie - takie bez np. 3D Secure.

Blokady na kartach są natychmiastowe, księgowanie środków trwa maksymalnie 48 h. Uwolnienie środków zablokowanych w zależności od sklepu trwa 14 dni.
Zawsze wszystko jest wyszczególnione w szczegółach karty płatniczej.

Nie wiem jak w innych bankach, ale ja niedawno dostałem ze swojego informację, że 3d secure to wymóg. W każdym razie nawet jeśli inne banki nie każą potwierdzać smskodem, to transakcję trzeba i tak zatwierdzić. Bez tego można by właśnie ściągać sobie z karty ile się chce.

Musiałbym sprawdzić od czego to zależy, ale od pewnego czasu u mnie środki nie są blokowane, są ściagane po kilku minutach z karty. Podejrzewam, że może to zależeć od kwoty, np. do 50 złotych. Inne transkacje na wyższe kwoty są blokowane na dłużej.

Nie pamiętam czy przypadkiem UE nie wprowadziła wymogu na początku roku, dlaego teraz zaczeli korzystać z 3d secure lub coś podobnego było chyba