Płatność kartą w internecie-transakcja w blokadach

Cześć wam!

Mam do was takie pytanie. Za zakupy w sklepie internetowym zapłaciłem, za pomocą karty w serwisie płatności.pl (podając numer, karty, ważność, itp) Wiedzę, że na koncie środki zostały ściągnięte, ale transakcja jest w blokadach, a w historii nie ma tej transakcji. I teraz nie wiem czy pieniądze doszły do sklepu tylko nie zostały rozliczone czy bank je trzyma i nigdzie nie wyszły… Niestety, nie mam statusu na stronie sklepu czy pieniądze do nich dotarły czy nie… a zauważyłem, że na maila już nie przychodzą potwierdzenia dostarczenia gotówki od płatności.pl/PayU…

Zdarza, się że tradycyjne tranzakcie płatnością kartą w sklepie też są w blokach/zawieszeniach. Ale po jakiś 2 dniach pojawiają się w historii.

Wszystko jest OK. Obciążono Ci kartę poleceniem ze sklepu i dokonano zakupu. Teraz, dopóki system obsługi kart nie poinformuje Twojego banku o fizycznym zaksięgowaniu transakcji, będzie ona wisiała jako blokada środków.

Aha, czyli tak jak myślałem, ale wolałem się upewnić. Dzięki gargamel.pce :wink: