Płatność PayPal w USD

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa z płatnościami w dolarach, gdy do konta PayPal mam podpiętą kartę w PLN. Chodzi mi o to, czy jak doładuję saldo w PLN odpowiednią kwotą i „przetransferuję” ją na saldo PayPal w USD to czy w momencie transakcji kwota zostanie pobrana z tego salda walutowego?

Automatycznie przewalutuje po obecnym kursie. W drugą stronę tak samo to działa.

Jedna i druga opcja jest dostępna, ale zawsze masz niekorzystny kurs. Lepiej założyć sobie Revoluta lub Zen, wyrobić sobie wirtualną kartę którą podpinasz do paypala, doładowujesz Rev/Zen w PLN i kupujesz sobie tam USD po normalnym kursie, a na paypal w momencie płatności wybierasz płatność w USD a nie PLN.

Trochę kombinatorstwo na pierwszy rzut oka, ale świetnie się sprawdza w praktyce. Wielokrotnie już tak płaciłem. Ba wolę tak płacić nawet gdy mogę zapłacić kartą bo Paypal to jednak dodatkowa warstwa ochronna dla mnie jako kupującego i mniejsza szansa, że dane karty wyciekną. Nawet jak to tylko wirtualna. W jednorazowe nie chce mi się bawić bo to mniej wygodne.

Właśnie w Revolut nie za bardzo podoba mi się to, że muszę robić zdjęcie dowodu osobistego. Poza tym w ciągu roku dokonuję dosłownie kilka transakcji w innej walucie niż złotówki, więc tym bardziej nie chce mi się bawić w takie rozwiązania.

No to zostaje niekorzystne przewalutowanie w paypal i tutaj nie ma znaczenia czy przelejesz PLN na paypal i kupisz walutę czy podepniesz kartę i ściągnie Ci z karty tyle ile akurat kurs stoi.

No chyba, że chcesz kupić jak kurs jest korzystny a zakupy zrobić jak będzie trzeba to wtedy doładuj Paypal PLNami i kup walutę.

tu masz info gdzie znaleźć kurs stosowany przez pp

https://www.paypal.com/pl/smarthelp/article/gdzie-mogę-znaleźć-kursy-wymiany-walut-stosowane-w-systemie-paypal-faq1976

Przecież to jest nielegalna praktyka. O_o

Legalna, dzięki przepisom o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu :upside_down_face:

Zawsze możesz zapytać gdzie podjechać do Niemiec.

Chyba, że skierują na Wielką Brytanię.

Pomyliłeś przyciski. :wink: Powinieneś kliknąć ten przy użytkowniku Fizyda.

Racja :sweat_smile:. Dzięki za czujność

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.