Płatność SMS na Google Play


(Spacevole M) #1

Witam. Ostatnio na Google Play zauważyłem opcje płatności SMS za gry/aplikacje, jednak gdy postanowiłem zakupić gre na moje urządzenie tą formą płatności wyświetlił mi się komunikat, że operator zablokował moje konto. Gdy poraz drugi chciałem kupić gre, ta forma płatności znikła z menu wyboru. Postanowiłem skontaktować się z operatorem (Heyah), jednak operator zapewnił mnie, że wina stoi po stronie googla. Jeśli ktoś wie jak mi pomóc proszę bardzo aby się wypowiedział. Z góry dziekuję


(michq) #2

Ta opcja w Polsce działa tylko w abonamencie Play.


(Spacevole M) #3

A play na karte przejdzie?


(Hrustus) #4

A w PLAY czasem oni tego nie dopisują do faktury w abonamencie kwoty za aplikację? Jeszcze nie słyszałem o płatności smsem w GP.


(Spacevole M) #5

Ja też o tym niewiedziałem do czasu kiedy nie zobaczyłem. A co do faktury to niewiem bo tam pisze, że smsa wysyła na numer


(Piotrek2255) #6

W abonamencie Play nie płaci się przez SMS, GP wysyła obciążenie do Play a ci dopisują to do faktury, tak jak przy płatności kartą kredytową. 

 

W żadnym kraju nie można kupować w GP przez SMS - w żadnym.

 

Jak nie masz karty, ani abonamentu to kup sobie kartę upominkową GP(nominały od 25$)


(michq) #7

Faktycznie mój błąd. Chodziło mi o to, że w Polsce płatności w Google Play przez operatora można dokonać tylko w abonamencie Play.


(AndroidFan) #8

już można płacić u prawie wszystkich operatorów. możemy oprócz karty płatniczej skorzystać też z płatności sms. wszystko jest bardzo ładnie rozwiązane moim zdaniem.

bit.ly/1Sf5Zdr