Płatności paypal, przelewy24, payu

Witam.
Kupiłem jakiś czas temu skrypt od gościa z płatnościami paypal ale on jest chyba trochę nieaktualny albo ja coś źle robie. Czy ktoś wie i może podesłać jakiś tutorial płatnościami jakimikolwiek bo szukam i nie mogę nigdzie znaleźć. Bo stworzyłem fajną stronę i chciałbym aby użytkownik logował się i przechodzi do sekcji dodaj ogłoszenie ale pojawia się opcja najpierw zapłać i pojawia się jakiś przycisk. On się loguje do banku czy paypalu i płaci, strona się odświeża i i może dodać ogłoszenie. Tylko nie wiem jak zrobić. Wiem jak zrobić upgrade users ser membershit 1 when id tylko nie wiem jak to połączyć z płatnościami.
Dzięki

Użyj API danego serwisu

Hej. Jak się wdraża płatności to skąd mam wiedzieć, że akurat ten użytkownik konkretny zapłacił. Po czym się identyfikuje taką osobę po nicku czy imieniu i nazwisku. Dzięki

Zapożyczę rysunek z api przelewów24

Czy jest tu osoba, która pomogłaby mi w stworzeniu skryptu z płatnościami. Jak dotąd tworzyłem proste strony jednak teraz stworzyłem stronę z ogłoszeniami ze specjalną grupą docelową i tematyczną i nie wiem jak zrobić płatności. Oczywiście za pomoc zapłacę jakieś 200 zeta. Chodzi mi o wdrożenie bramki płatności przelewy24 lub hotpay.Chodzi mi o to żeby użytkwnik logował się i pojawiała mu się opcja zapłąć i wtedy możesz dodać ogłoszenie. Ja to podzielłem na statusy.
pobieram dane z bazy
$row = mysqli_fetch_assoc($result);
if($row[‘ogloszenie’] ==‘niedodane’ and $row[‘membership’] ==‘1’){
echo ‘możesz dodać’;/// tutaj pojawia sie opcja dodania

}elseif($row[‘ogloszenie’] ==‘niedodane’ and $row[‘membership’] ==‘0’){
echo ‘opłać’;// tutaj pojawia sie opcja zaplac przelewy24 czy hotpay
}

I chciałbym aby użytkownik po opłaceniu czyli po dokonaniu przelewu mógł dodać ogłoszenie. Tak aby zrobiło się samo w pliku albo ja ręcznie to zrobię tylko nie wiem jak się w ogóle zabrać za płatności update users set memebership 1 where id = id

Dzięki
Pozdrawiam

Najsensowniejszą pomoc już dostałeś od @aesereht. Nic sensowniejszego nie da się napisać bo nic nie wiadomo o Twoim skrypcie i na czym pracujesz. Nie wiadomo czy stawiasz tą stronę na jakimś CMS i chcesz podpiąć płatności do tego, czy może masz coś kupionego customowego, albo w ogóle wyrzeźbiłeś coś sam.

Jeśli dwie ostatnie opcje to bez przeanalizowania kodu również nikt Ci nic nie podpowie ponad to co wkleił @aesereht. Jeśli to jest jakiś CMS albo bazujesz na jakimś frameworku to już coś można nakierować i poszukać przykładów w necie które dostosujesz do swojego projektu we własnym zakresie.

Jak mam być szczery to obawiam się, (bazując na Twoich postach) że nie masz wystarczającej wiedzy do wdrożenia tego kompletnie samemu w sposób poprawny - tak by pobieranie płatności działało i nie było z tym większych problemów. Również w budżecie jaki zaproponowałeś nie sądzę byś otrzymał dobre wdrożenie bramki płatności.

A w przypadku takich funkcji jednak bardzo istotne jest by było to zrobione dobrze i poprawnie bo może to wygenerować naprawdę spore starty. O ile jeszcze jeśli nie pobierz u jakiegoś klienta poprawnie płatności to w najgorszym przypadku może będziesz musiał zwracać ludziom pieniądze, a prowizję i tak zapłacisz.

Gotowiec:

Ten twój gotowiec nawet nie jest przedstawiony w żadnym języku programowania, a przykłady requestów to proste curl’e. Do gotowca to tutaj jeszcze daleka droga. Ale na pewno jest to dobra dokumentacja.

Na pewno nie weryfikuj po imieniu i nazwisku, bo się przejedziesz na Janach Kowalskich czy Janach Nowakach.

Opcjonalnie też na „Królewnach Śnieżkach” od wprowadzenia RODO.