Płatny internet

Mam taki problem, który wsród moich kolegów budzi wiele kontrowersji, a mianowicie chodzi o to:

Czy jesli mamy stałe łacza do internetu (nie modemowe) to wraz z rachunkiem za internet mogą przyjść jakieś dodatkowe opłaty? Za korzystanie z płatnych serwisów albo cos takiego. Mnie sie wydaje że dodatkowe opłaty wnosić można poprzez wysłanie smsa, zapłacenie kartą płatniczą itp. ale nie poprzez powiekszenie swojego rachunku za internet. Wiem że to dość dziwny i może dla was oczywisty temat, ale chciałbym wiedzieć bo wśród mojego grona przyjaciół nikt do końca nie wie jak to jest i każdy sie boi aby nie zapłacic za cos dodatkowo. Z góry dzieki za odpowiedz.

Do abonementu od Twojego ISP providera możesz jedynie dopłacać za usłgi, które on oferuje! Np. komercyjne konto mail, hosting itp !

Aha czyli jak mam Neostrade to za wieksze konto mailowe zapłace albo za serwis www itd. ale jak klikne np w jakis baner to nie?

W neostradzie jest tak, że masz konto emiał i miejsce na stronę WWW wliczoną w abonament. Ale inne usługi to zupełnie inna sprawa. Klikasz w banner, załóżmy, właścicielem strony musi być prawnie zarejestrowana firma, musiałaby mieć np. umowę z TP. Ale przecież musiałbyś być poinformowany. Bez Twojej zgody nic się nie stanie… Chyba, że dialery na połaczeniu modemowym…

Bo ja niby mam modem, ale Neostrada to chyba nie jest takie typowe połączenie modemowe prawda? To jest chyba DSL? Wiec o dialerów nie musze sie martwic?

nie martw się dialerami. Nie ma szans żebyś połączył się z jakąś “drogą” stronką

ADSL ale nie ma możliwości złapania dialera