PLAY a simplus

(Bartaz10) #1

Witam wszystkich mam taki problem chciałbym kupić Nokię N73 z sieci PLAY, i chciałbym włożyć do niej karte z simplusa i nie wiem czy będzie chodzić na telefonie z PLAYA.Z góry dzięki i proszę o odpowiedźi na moje pytanie.

(Goodprogram) #2

jak nie ma simlock’a to bedzie chodzic,

ale zawsze mozesz zdjac sim’a, np. w jakims komisie

(Bartaz10) #3

ale nie chciałbym utracić gwarancji z PLAYA, to jak nie ma takiej możliwości?

(Goodprogram) #4

ale chyba jak zdejmujesz simlocka, to gwary nie tracisz,

choć moge sie mylić…

(Enter6000) #5

Jeśli telefon ma simlock’a (w twoim przypadku będzie działać tylko karta sim sieci Play), to jeśli zdejmiesz tą blokadę to tracisz gwarancję.

(Bartaz10) #6

ok dzięki za odpowiedźi

(pakierhakierxd) #7

tracisz gware… chyba ze jak cos bedzie sie psulo to z powrotem zalozysz simlocka

(kimipl) #8

A czemu z Ery? :o PLAY działa na nadajnikach Plusa więc karta SIM+ powinna bez problemu chodzić, nawet jeśli telefon ma simlocka.

(pakierhakierxd) #9

bedzie chodzic tylko karta playa to co ze play dziala na nadajnikach plusa co ma piernik do wiatraka;p

(Mariusz9a) #10

bartaz10 , jakbyś przeczytał regulamin Play to byś wiedział że gwarancji nie stracisz zdejmując simlocka z telefonu. A tak to tylko wszyscy nawciskali Ci bzdur a Ty uwierzyłaś :wink:

Na telefonie z smlockiem na sieć Play będą działały karty SIM tylko z Play! Żadna Era ani Plus nie ruszy (zresztą Orange też nie)!

(Enter6000) #11

Pomyłka. Działa na nadajnikach Plusa, ale:

Tak jak napisał daniel241190. Play jest jakby “oddzielną” siecią, nie tak, jak w przypadku Era, gdzie w przypadku simlocka na Erę działa także Heyah.

A możesz posłużyć się linkiem do tego regulaminu czy coś? Wydaję mi się, że ingerencja w oprogramowanie telefonu jest jednoznaczna z utratą gwarancji.

(Kubakuderski) #12

możesz zdjąć simlocka i nie tracić…wpiszcie na allegro magic sim…

(Enter6000) #13
(Mariusz9a) #14

Oczywiście że mogę:

http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ … efonow.pdf

Paragraf dotyczący blokady simlock punkt 3. Analogiczny zapis w regulaminie Plusa.

bartaz10 , jeszcze raz powtórzę że możesz zdjąć blokadę simlock nie tracąc gwarancji! !!

Nie trzeba żadnych jakiś nakładek na kartę SIM. Możesz to zrobić normalnie w każdym serwisie.

(Enter6000) #15

tzn. salonem firmowym P4.

Teraz to i ja będę wiedział o zasadzie zdejmowania simlocka w Play. Dzięki :slight_smile:

A może ktoś wyjaśnić, na czym polega ten zapis w Regulaminie:

?

(pakierhakierxd) #16

jesli bedziesz chcial zdjac u nich to musisz dac im 500zł chyba ze na koniec umowy to za darmo!!