Play abonament problem z kwtoą poza abonamentem

Witam.

Od wczoraj posiadam telefon z androidem, zresztą pewnych sprawach odnośnie telefonu pisałem na forum.

Telefon mam na abonament 49zł w Play od wczoraj do tego 1000 darmowych sms i jakieś tam minuty. Pan z Play powiedział, że wszystko będzie od następnego dnia czyli od dziś, więc o godzinie 1.12 wieczór bo powiedział, że od północy wszystko będzie aktywne włożyłem karte. Po pewnym czasie wyłączyłem GPS bo był włączony.

Dziś sprawdzam stan konta kodem *101# i dostaje informacje, że poza abonamentem mam -29zł i co jakiś czas grosze same lecą mimo iż nic nie robię #-o .

Sprawdziłem ilość darmowych sms-ów i mam ich 97, a powinno być 1000.

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o co tu chodzi? Wogóle nie wchodziłem na internet, nic w tej chwili nie przeglądam na necie GPS mam wyłączony, a mimo to co jakiś czas przybywają mi grosze. A wychodzi na to, że poza abonamentem czyli 49zł mam dodatkowe 30 !!

Jako punkt dostępowy mam wybrane wap, do wyboru również jest Play internet. Czy jest jakiś kod lub numer by wyłączyć wap/internet/3g czy coś w ten deseń by mi samo nie żarło kasy?

Ty nie wchodziłeś ale system zapewne łączył się z siecią-było kiedyś o tym w jakimś portalu…

System od Google próbuje połączyć się z siecią praktycznie co chwilę, na bieżąco synchronizuje książkę adresową, kalendarze i skrzynkę pocztową. A do tego oczywiście dochodzą dodatkowe aplikacje(i gadżety np pogoda…), które też lubią stały dostęp do sieci.

poczytaj: http://tomasz.topa.pl/zarzadzanie-i-mon … oidem.html

Chyba już się uporałem z tym problemem, lecz gdy chcę stworzyć konto w google, żeby udać się do marketu dostaję info:

może to być tymczasowy problem lub karta SIM może nie być przystosowana do usług transmisji danych.

Czym to może być spowodowane, ew. gdzie mogę pobrać jeszcze raz ustawienia internetu itd.? Na stronie PLay mam problem by to znaleźć…

Aby pozbyć się uciekania pieniędzy na koncie zainstaluj sobie aplikację Apndroid. Ona zablokuje dostęp do internetu i tel nie będzie się synchronizował. Ty bedziesz mógł korzystać wtedy tylko z wifi.

Zaloguje się na forum: forum.android.com.pl

tam znajdziesz dużo potrzebnych aplikacji na androida.

Idź do salonu Play i zablokuj połaczenia z internetem poza wykupionymi pakietami, wtedy nie połączysz się z nim w ogóle jeśli nie będziesz miał wykupionych pakietów internetowych

Możesz to również zrobić samodzielnie poprzez Play24