Play fresh na kartę, pakiety internetowe, roaming krajowy


(OtherCoder) #1

Witam

Tak zachwalana jest oferta Play na kartę ale jak zauważyłem z internetem jest ciężko. A konkretnie z pakietami. Z tego co udało mi się wyczytać

wszystkie pakiety są dostępne w zasięgu Play a w roamingu krajowym możemy się tylko obejść smakiem. Prawda to czy mit?


(eddie71) #2

Kiedyś były problemy z roamingiem.Teraz wszystko odbywa się automatycznie.

Używam od dłuższego czasu Play Fresh i nie mam problemu z pakietami internetowymi.

Ponieważ używam go w Warszawie to korzystam tylko z sieci 3G play.

Kiedy ktoś nie ma zasięgu w sieci Play to zostaje przekierowany na sieć Plusa.


(system) #3

Zależy od tego, jaki pakiet wykupisz. Te najtańsze (ultratanie wręcz) działają tylko w sieci plus (nie wiem, czy jeszcze jest ta oferta) - ale takie zwykłe 3zł za 25mb itd działają zarówno w Plusie jak i w Playu.


(Barteek) #4

Mit. Mam wykupiony pakiet 200MB za 9zł w taryfie Play Fresh i niezależnie od tego, czy jestem połączony z nadajnikiem Play, Plus, czy Orange dane są pobierane z wykupionego pakietu.


(system) #5

Bzdura, a w zasadzie półprawda. We Freshu są pakiety z których można korzystać w roamingu i są pakiety dostępne tylko na infrastrukturze Play (są to te tańsze i oferujące większy limit) Warto kupować pakiety przez Play24 bo są opisane i podzielone na te z roamingiem i na te bez roamingu.


(Barteek) #6

W Play Fresh widzę tylko jeden rodzaj pakietów internetowych, z którego aktualnie korzystam:

http://www.play.pl/pl/promocja/play-kar ... index.html


(OtherCoder) #7

Dokładnie te same pakiety podane przez Barteek mogę włączyć przez Play24 (sprawdzane przed chwilą na aktywnej i doładowanej karcie Play fresh).

Z drugiej strony rzeczywiście były takie pakiety że jeden z nich działał tylko na nadajnikach Play a w momencie przełączenia się na Plus kasa szła już z konta. Może znieśli już to rozgraniczenie? Bo nawet w szukajce pakietów: http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/u ... ml#pakiety jest tylko to co ja mam Play24 i Barteek napisał w ostatnim poście.


(Kpc21) #8

Ja mam Mix sprzed 3 lat i tam dostępny jest tylko jeden pakiet, działający tylko na infrastrukturze Playa, natomiast na infrastrukturze Plusa i Orange już nie.

Właśnie, piszecie, że część pakietów działa na infrastrukturze Plusa, a jak jest z Orange?


(OtherCoder) #9

Dziwna sprawa biorąc pod uwagę to co napisaliśmy wcześniej. Czyli co jedni mogą włączyć pakiety tylko w Play a drudzy tu i tu? Mógłbyś napisać w swoim imieniu wiadomość do Play z poziomu Play24 z zapytaniem jak t jest w twoim przypadku? Ja też zaraz coś takiego spłodzę a potem porównamy wyniki :wink:

Pakiety działające w Plusie tak samo działają w Orange. Są rozliczane na tych samych zasadach.


(ra-v) #10

Wpisz w telefonie

*111#

i tutaj kup pakiet. Te na pewno działają w roamingu.

Pakiety Tani internet w Play Fresh działają tylko w sieci Play.


(OtherCoder) #11

Wysłałem zapytanie do Play odnośnie pakietów internetowych: http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/u ... lay-fresh/ na temat ich wykorzystania poza zasięgiem sieci Play. Otrzymałem następująca informację:

Czyli wynika z tego że nie można z tych pakietów korzystać w zasięgu Play/Orange. Jednak nie zrażony tą odpowiedzią. Udałem się w pewne miejsce celem zakupu startera Play oraz odpowiednich wspomagaczy aby gardło nie zaschło :wink: Po powrocie do domu uruchomiłem starter, zalogowałem się do Play24 i zakupiłem pakiet internetowy. W oczekiwaniu na aktywację zwilżałem gardełko złocistym napojem. Po około 3h (możliwe że pakiet aktywował się wcześniej) zobaczyłem w play24 że pakiet jest aktywny. Play to dziwna sieć nie przychodzą potwierdzenia włączenia usług. Też tak macie?

Przełączyłem się na zasięg Orange. Odpaliłem "browsera" pośmigałem po necie i poszedłem spać :wink:. Następnego dnia loguję się do Play24 sprawdzam pakiet i co widzę?

Czyli ściągnęło 2 MB.

Wniosek z tego taki: pakiety http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/u ... lay-fresh/ czyli te same które są w Play24 dla ofert PlayFresh można wykorzystać w zasięgu Play/Orange/Plus a obsługa klienta nie wie co ma w ofercie.


(Kpc21) #12

Żadna dziwna tylko regulamin Mixa sprzed 3 lat (zaraz potem weszła Mixtura) i regulamin współczesnego Fresha są różne.