PLAY "LongPlay bez telefonu" Rabat 50% na zawsze Warto?

(Karol PL) #1

Witam

Jak że mam zamiar wykupić sobie abonament w play. Telefon mam więc mi nie potrzebny abonament z telefonem. Zainteresowałem się ofertą LongPlay bez telefonu gdzie mam rabat 50% na abonament przez cały okres trwania umowy a koszt 1 minuty to 29gr. Dla przykładu podpisując umowe LongPlay 49zł na 12 ms-c płacę 24,50 przez 12 m-sc i mam 240 minut do wykorzystania. Jezeli byśmy sobie to podliczyli to wychodzi nam taniej niż w PLAY FRESH a jak wy uzwazacie warto podpisać umowę na taki abonamet?

A i jeszcze jedno orientujecie sie moze czy w abonamencie play mam mozliwosc sprawdzenia ile minut mam wydzwonionych ile pozostalo itp??

Pozdrawiam

(skrzek) #2

ta oferta wygląda troszkę inaczej - dokładnie w ten sposób - http://www.playmobile.pl/pl/moj-play/zo ... index.html - wiem że ten link dotyczy przedłużania umowy, ale możesz sobie to łatwo policzyć

w ramach abo LongPlay 49 dostajesz pakiet złotówek 49zł (jak na kartę)

49zł : 0,29zł (cena minuty) = ok169 minut lub

49zł : 0,18 (sms) = ok 270sms

dodatkowo dostajesz pakiet 71 minut do wszystkich i są to jedynie połączenia głosowe (naliczane przed pakietem złotówek)

ilość minut, stan pakietu złotówek, kwotę wydaną poza abo np. internet, informacje o ostatniej fakturze możesz sprawdzić z poziomu telefonu (krótkim kodem) jak i z poziomu strony play24.

ważne!! w tym abonamencie nie ma stanu darmowego (darmowe, nielimitowane połączenia w play) taka usługa kosztuje ekstra 19zł/msc.

poza tym jest sporo dość tanich pakietów minut i w sieci i do wszystkich, pakiety internetowe i smsowe.

ogólnie warto.

(fiero) #3

A nie lepiej wybrać "Replay Longplay z minutami" z abonamentem 69zł (34,50zł dla ciebie) ? 10zł więcej miesięcznie i abo dłuższe o 6 miesięcy ale za to większy pakiet darmowych minut i stan darmowy już w abo.

(Zbych ) #4

będąc w play musisz liczyć się z tym że stracisz kontakt ze znajomymi którzy korzystają z innych sieci (może nie wszystkich ale część napewno) bo mało kto bedzie miał chęć stracić prawie 80 gr za minute dzwoniąc do ciebie , jak już chcesz być w tym play to po co wiązać się umową skoro prepaid i tak taniej wyjdzie. W dodatku za 5zł doładowania konto przdłuża się aż o rok , za doładowanie co miesiąc 30 zł masz do wszystkich w play za darmo i 30 zł do wykorzystania jeszcze do innych sieci w dodatku po 29gr.

(skrzek) #5

oferta RePlay jest ofertą utrzymaniową - nie dla nowych klientów.

(fiero) #6

E, naprawde ?

Przecież podaje mu jedną z ofert dla przedłużających, nie napisałem nic co by świadczyło że proponuje mu oferte dla nowych abonamentów, ani nie odniosłem wrażenia że zakładający temat chce przejść do Play-a. On już tam jest a ja przedstawiam jedną z ofert jaką ma do wyboru. Chyba się koledze skrzek coś pomyliło.

(skrzek) #7

w pierwszym poście:

Kolega nie jest abonentem Play (nawet jeśli ma tel na kartę w play) to nie obowiązuje go oferta utrzymaniowa - czyli RePlay. Jeśli natomiast chce przenieść swój numer do Plej to ma ofertę dla przenoszących numer http://www.playmobile.pl/pl/przejdz-do- ... index.html czyli 24msc z telefonem - a jak wiemy to nie koniecznei zależy mu na telefonie, a na jak najtańszych połączeniach.

(fiero) #8

W takim razie "mea culpa" że nie doczytałem. Zwracam honor. Na obronę mogę jedynie powiedzieć że zasugerowałem się też kolejnym postem (nota bene twoim) w którym był opis taryfy RePlay i tak brnołem tym tropem.

(Karol PL) #9

Dopiero zamierzam podpisać umowę, odnośnie postu

Już chyba orange wprowadziło równą stawką do play i wkrótce reszta to zrobi, odnośnie FRESHA wcale nie wyjdzie mnie to taniej bo jeżeli doładowywałbym co miesiąc za 30zł konto to przez 3 miesiące mam wydane 90zł natomiast jeżeli podpisze umowę LongPlay bez telefonu to przez 3 msc wydam 43,5 czyli pozostaje mi 46,5 przy czym mam do wykorzystania 90zł przez 3ms czyli jednak korzystniej wychodzi oferta LongPlay bez telofonu na 12msc i mam na ten okres 50% rabatu, tylko w tym abonamencie nie ma stanu darmowego ale płacę tylko 14,5 zł na miesiąc mając do wykorzystania 29zł.

(skrzek) #10

wątpie, by tak było bo wtedy orange dostaje po kieszeni... stawki za połączenia kończące się w danej sieci (tzw. stawki MTR) są regulowane przez UKE i podlegają stopniowemu obiżeniu - są to stawki dające równe szanse nowemu operatorowi - Play płaci wszystkim normalnie i może dać lepszą ofertę, a wszyscy operatorzy (co jednak odbija się na użytkownikach) płacą więcej za połączenia do Play.

ostatecznie miały się one zrównać między play, a erą, orange i plusem w 2014r. ale tak znaczną asymetrię na polskim rynku telefonii neguje komisja europejska, więc mogą się zrównać wcześniej.

(Martin607) #11

nie wątp, sprawdź sam...

http://blogplay.pl/2010/04/arka-noego-c ... ommentform

(skrzek) #12

nie wątpię sprawdzam sam...

LongPlay 49 - abo 49zł, w abo 240min lub 272sms (6 msc bezpłatny stan darmowy w play) stawka poza abo 29gr/min do wszystkich,

Orange Delfin150 - abo 59zł, w abo 150min do wszystkich (1min = 2 sms) + 6000min z max 5 numerami. stawka poza abo 29gr (do play i polsatu 63gr)

LongPlay 69 - abo 69zł, w abo 350 min do wszystkich lib 383sms, stan darmowy w play (bez ograniczeń), stawka poza abo 29gr.

i sparawdzam, nadal wybieram Play :slight_smile: