PLAY "LongPlay bez telefonu" Rabat 50% na zawsze Warto?

Witam

Jak że mam zamiar wykupić sobie abonament w play. Telefon mam więc mi nie potrzebny abonament z telefonem. Zainteresowałem się ofertą LongPlay bez telefonu gdzie mam rabat 50% na abonament przez cały okres trwania umowy a koszt 1 minuty to 29gr. Dla przykładu podpisując umowe LongPlay 49zł na 12 ms-c płacę 24,50 przez 12 m-sc i mam 240 minut do wykorzystania. Jezeli byśmy sobie to podliczyli to wychodzi nam taniej niż w PLAY FRESH a jak wy uzwazacie warto podpisać umowę na taki abonamet?

A i jeszcze jedno orientujecie sie moze czy w abonamencie play mam mozliwosc sprawdzenia ile minut mam wydzwonionych ile pozostalo itp??

Pozdrawiam

ta oferta wygląda troszkę inaczej - dokładnie w ten sposób - http://www.playmobile.pl/pl/moj-play/zo … index.html - wiem że ten link dotyczy przedłużania umowy, ale możesz sobie to łatwo policzyć

w ramach abo LongPlay 49 dostajesz pakiet złotówek 49zł (jak na kartę)

49zł : 0,29zł (cena minuty) = ok169 minut lub

49zł : 0,18 (sms) = ok 270sms

dodatkowo dostajesz pakiet 71 minut do wszystkich i są to jedynie połączenia głosowe (naliczane przed pakietem złotówek)

ilość minut, stan pakietu złotówek, kwotę wydaną poza abo np. internet, informacje o ostatniej fakturze możesz sprawdzić z poziomu telefonu (krótkim kodem) jak i z poziomu strony play24.

ważne!! w tym abonamencie nie ma stanu darmowego (darmowe, nielimitowane połączenia w play) taka usługa kosztuje ekstra 19zł/msc.

poza tym jest sporo dość tanich pakietów minut i w sieci i do wszystkich, pakiety internetowe i smsowe.

ogólnie warto.

A nie lepiej wybrać “Replay Longplay z minutami” z abonamentem 69zł (34,50zł dla ciebie) ? 10zł więcej miesięcznie i abo dłuższe o 6 miesięcy ale za to większy pakiet darmowych minut i stan darmowy już w abo.

będąc w play musisz liczyć się z tym że stracisz kontakt ze znajomymi którzy korzystają z innych sieci (może nie wszystkich ale część napewno) bo mało kto bedzie miał chęć stracić prawie 80 gr za minute dzwoniąc do ciebie , jak już chcesz być w tym play to po co wiązać się umową skoro prepaid i tak taniej wyjdzie. W dodatku za 5zł doładowania konto przdłuża się aż o rok , za doładowanie co miesiąc 30 zł masz do wszystkich w play za darmo i 30 zł do wykorzystania jeszcze do innych sieci w dodatku po 29gr.

oferta RePlay jest ofertą utrzymaniową - nie dla nowych klientów.

E, naprawde ?

Przecież podaje mu jedną z ofert dla przedłużających, nie napisałem nic co by świadczyło że proponuje mu oferte dla nowych abonamentów, ani nie odniosłem wrażenia że zakładający temat chce przejść do Play-a. On już tam jest a ja przedstawiam jedną z ofert jaką ma do wyboru. Chyba się koledze skrzek coś pomyliło.

w pierwszym poście:

Kolega nie jest abonentem Play (nawet jeśli ma tel na kartę w play) to nie obowiązuje go oferta utrzymaniowa - czyli RePlay. Jeśli natomiast chce przenieść swój numer do Plej to ma ofertę dla przenoszących numer http://www.playmobile.pl/pl/przejdz-do- … index.html czyli 24msc z telefonem - a jak wiemy to nie koniecznei zależy mu na telefonie, a na jak najtańszych połączeniach.

W takim razie “mea culpa” że nie doczytałem. Zwracam honor. Na obronę mogę jedynie powiedzieć że zasugerowałem się też kolejnym postem (nota bene twoim) w którym był opis taryfy RePlay i tak brnołem tym tropem.

Dopiero zamierzam podpisać umowę, odnośnie postu

Już chyba orange wprowadziło równą stawką do play i wkrótce reszta to zrobi, odnośnie FRESHA wcale nie wyjdzie mnie to taniej bo jeżeli doładowywałbym co miesiąc za 30zł konto to przez 3 miesiące mam wydane 90zł natomiast jeżeli podpisze umowę LongPlay bez telefonu to przez 3 msc wydam 43,5 czyli pozostaje mi 46,5 przy czym mam do wykorzystania 90zł przez 3ms czyli jednak korzystniej wychodzi oferta LongPlay bez telofonu na 12msc i mam na ten okres 50% rabatu, tylko w tym abonamencie nie ma stanu darmowego ale płacę tylko 14,5 zł na miesiąc mając do wykorzystania 29zł.

wątpie, by tak było bo wtedy orange dostaje po kieszeni… stawki za połączenia kończące się w danej sieci (tzw. stawki MTR) są regulowane przez UKE i podlegają stopniowemu obiżeniu - są to stawki dające równe szanse nowemu operatorowi - Play płaci wszystkim normalnie i może dać lepszą ofertę, a wszyscy operatorzy (co jednak odbija się na użytkownikach) płacą więcej za połączenia do Play.

ostatecznie miały się one zrównać między play, a erą, orange i plusem w 2014r. ale tak znaczną asymetrię na polskim rynku telefonii neguje komisja europejska, więc mogą się zrównać wcześniej.

nie wątp, sprawdź sam…

http://blogplay.pl/2010/04/arka-noego-c … ommentform

nie wątpię sprawdzam sam…

LongPlay 49 - abo 49zł, w abo 240min lub 272sms (6 msc bezpłatny stan darmowy w play) stawka poza abo 29gr/min do wszystkich,

Orange Delfin150 - abo 59zł, w abo 150min do wszystkich (1min = 2 sms) + 6000min z max 5 numerami. stawka poza abo 29gr (do play i polsatu 63gr)

LongPlay 69 - abo 69zł, w abo 350 min do wszystkich lib 383sms, stan darmowy w play (bez ograniczeń), stawka poza abo 29gr.

i sparawdzam, nadal wybieram Play :slight_smile: