Play LTE czy neostrada?

Obecnie mam Play LTE, działa z prędkością około 10 mega czasami do 13 mega wzrasta prędkość. Zastanawiam się czy warto zmienić play na Neostradę, teoretycznie w moim miejscu zamieszkania jest możliwość do 80mega. Jak w rzeczywistości sprawuje się neostrada?

Ja miałem neostradę i Play LTE i powiem tak:neostradę zamieniłem(10 Mb/s) na Play LTE bo lte było szybsze niż neostrada choć z neostradą nie miałem żadnych problemów technicznych jak i z Play Lte.Wszystko żależy od lini(jej parametrów) i twojej odległości od centrali,jeśli by było dobre to można zapytać ile max możesz wyciągnąć.W Play LTE masz limity a w neostradzie nie.Żeby nie wyszło tak że weźmiesz neostradę będziesz miał problemy z połączeniem lub jego brakiem.Musisz przed ewentualnym zamówieniem neostrady o parametry lini i jaki będzie transfer na twojej lini.

Na play nie mogę narzekać teraz, jakieś pół roku temu to była tragedia ale teraz jest ok. W gry nie gram aby tyle co do stron, meila i filmów. Teraz jednak dojdą mi dwa dekodery telewizji satelitarnej które chcę podłączyć do internetu by oglądać filmy vod itd. I ciekawi mnie ten limit 100 gb czy to wykorzystam czy nie. To w salonie Orange mi mogą sprawdzić przepustowość łącza?

Na kilka urządzeń limit 100GB i przepustowość 10Mbps to jest zdecydowanie za mało, szczególnie kiedy chciałbyś te filmy oglądać w lepszej rozdzielczości, a na telewizorze przecież nie będziesz oglądał w 480p :wink:

Pozostaje mi udać się do salonu i spytać się o prędkość jaką mogę uzyskać na mojej ulicy :blush:

Od siebie podpowiem, że na 90% masz możliwość wzięcia jeszcze Neti na linii orange. Osobiście orange bym nie wybrał ze względu na opinię supportu i częste problemy (ale to zależy od lokalizacji), natomiast w neti takich problemów nie miałem. Dodatkowo netia chyba lepiej wychodzi cenowo niż orange.

Tylko że w mojej okolicy nie ma nawet salonu Netii też już o tym myślałem. Bo co do Orange jestem nastawiony anty ale nie ma konkurencji u mnie, albo mobilny albo neostrada.

Możesz do nich zadzwonić.
https://firma.netia.pl/kontakt,tab,2.html

Jeśli masz możliwość wzięcia neostrady w wersji VDSL, to w ogóle nie wiem nad czym się zastanawiasz :wink: Jak w ogóle można porównywać internet mobilny do stacjonarnego? Przecież to inne światy.

Orange jak najbardziej oferuje wysoką jakość obsługi, odbieranie połączenia do wsparcia od ręki, kontakt z kompetentnymi serwisantami i natychmiastową pomoc w przypadku awarii. Wystarczy dopłacić ok. 2-3x do firmowego internetu DSL, zamiast neostrady. W komplecie jest 5 stałych adresów IP i co ważne wyższy priorytet ruchu. Używam od lat i absolutnie nie mogę narzekać. Stabilne jak skała, 0 wahań prędkości działania, wyjątkowo sporadyczne problemy rozwiązywane od ręki.

Nie żebym jakoś chciał promować Orange, ale naprawdę jestem zadowolony ze współpracy z nimi. Złe opinie są albo od osób, które 1. mają tragiczną jakość linii telefonicznej (fakt, Orange w ogóle nie powinien im oferować usługi); 2. korzystają z najtańszej oferty konsumenckiej.

Według mnie stałe łącze ADSL jest lepsze od LTE z limitami, a co dopiero VDSL.
VDSL 80Mb/s, to prawie jak światłowód.

Bierz ofertę Orange LOVE: Zredukowana cena za utrzymanie łącza, fajny pakiet TV i nielimitowana komórka. Nie musisz brać tych dekoderów, o których piszesz. W LOVE jest TV, wszystko będzie w cenie.

Netia nie obsługuje VDSL na łączach Orange.

Jak światłowód to bym nie powiedział, ale VDSL na w miarę dobrej linii to zupełnie inna jakość niż LTE, które już i tak widać, że odczuwa skutki obciążenia nadajnika. Przede wszystkim to stacjonarny dostęp, więc transfer bez limitów i większa jego stabilność. Prędkość w LTE zmienia się z minuty na minutę i gdy ma się dostęp do takiego VDSL, wybór jest oczywisty.

Nie wiem co to jest VDSL a ADSL. Co to prędkości mojego LTE teraz po przyjściu z pracy jest 6 mega, rano było około 16, raz mi się zdarzyło że było 35mega. Tak to średnio jest między 5 a 20mega. Na Neostradę byłem już prawie zdecydowany ale zacząłem przeglądać internet w poszukiwaniu opinii i aż zwątpiłem. Prawie same niezbyt pochlebne.

ADSL oferuje prędkość do 20/1 Mbps a VDSL do 80/8 Mbps w taryfach neo.
Opinie są w większości negatywne bo to najpopularniejsza usługa w kraju, dodatkowo dla większości dostępna tylko w technologii ADSL w prędkości do 10 Mbps z powodu słabej jakości linii telefonicznej.
Tak jak widzisz, w LTE prędkość zmienia się w zależności od obciążenia nadajnika, przy łączu stacjonarnym nie powinno być takich wahań.

A wykonanie instalacji jest coś płatne? Orientujecie się? Na budynku jest puszka jeszcze po TP SA ale wewnątrz budynku nie ma kabla telefonicznego.

Koszt podłączenia w każdej sieci to od 50 do 100 zł więc pomijalny i niezależny od wykonanych prac na posesji :wink:

Ok :blush: dzięki za pomoc :blush: jeszcze popytam w salonie Orange co i jak ale raczej już się zdecydowałem. Do końca października mam czas :blush:

Czy w Neostradę są jakieś prędkości minimalne które są gwarantowane?

Generalnie rzecz biorąc w przypadku odbiorcy prywatnego nie ma czegoś takiego jak gwarantowana przepustowość. Co do wyboru Play LTE jako internet stacjonarny powiem z własnego doświadczenia, że to będzie wybór nietrafny. W pomieszczeniach zasięg Play jak i standard LTE to jest tak często farsa, że lepiej wybrać coskolwiek innego niż takie LTE Play’a. Jeśli jesteś na zewnątrz budynku to Play jeszcze jakoś daje rade, ale np. w blokach z wielkiej płyty jest totalnie słabo.

Nie da się porównać internetu, zwłaszcza mobilnego, w dwóch różnych lokalizacjach. Np u mnie na obrzeżach miasta, LTE z Orang’a i T-mobila działają rewelacyjnie, natomiast w centrum tego miasta u moich rodziców jest jakaś tragedia.
Więc bez sensu jest dawać takie porady koledze. Musi sam podłączyć i sprawdzić u siebie. Tym bardziej, że teraz wielu operatorów daje taką możliwość z opcją wycofania się z ewentualnego zakupu.

Co do minimalnych prędkości gwarantowanych, to tak jak napisał kolega, nie ma takiej gwarancji.
Jednak z doświadczenia wiem, że po sprawdzeniu możliwości technicznych na danej linii, raczej nie wciskają zbyt szybkiego internetu. Mi osobiście doradzali wziąć opcję wolniejszą, ponieważ na mojej linii nie było szans na 80 GB.

Jeżeli jest dostępna Neostrada do 80 Mbps, to wybór jakiegokolwiek internetu mobilnego będzie gorszym wyborem.
Oczywiście pod warunkiem, że łącze działa poprawnie. Poza tym w Orange nie ma wolniejsza/szybsza opcja, dostajesz tyle na ile linia pozwala.