Play na kartę-czyli po prostu drogo

Witam,

Ostatnio zmieniałem operatora ( Plus - Orange - Play) , w tym pierwszym było mi całkiem dobrze ale jednak zmieniłem na orange z pewnego powodu,orange nie spełniło moich oczekiwań i przyszedł czas na Play.Hmm,do play za darmo (tel,sms) do innych sieci tani sms,połączenia ok ale…już z samego plusa do playa jest po prostu drogo,pozostaje mi kolejna wymiana karty sim (4 :o )i ustatkowanie się z tym bałaganem .

Poproszę o opinię kogoś z sieci play ( na kartę ).

Pozdrawiam

J.W. (+ pakiet internetowy)

  • mała dygresja:

Kiedyś patrzyłem na to, że z innych sieci do Play jest drogo - dlatego też nie przechodziłem by nie naciągać na koszty rodziny i znajomych… Ale w pewnym momencie mnie coś trafiało, jak wszyscy operatorzy rzucają mi jakieś ochłapy prócz samego Playa… Więc przeszedłem… co jak co, ale trzeba patrzeć na siebie… Ciekawe jest to, że po mojej migracji na Playa przeszła cała rodzina - mamy do siebie za darmo, a reszta? Jeśli nie chcą wydawać kasy na telefon to mogą skontaktować się przez maila, którego mam w telefonie, a jak potrzebują coś pilnego to zadzwonią i nie patrząc na koszta.

Czytam, Raz, Drugi i nawet trzeci i nie kumam - chciałbyś żeby posiadanie numeru w Play powodowało jednocześnie najniższe możliwe koszty połączeń do Ciebie z innej sieci np. wspomniany Plus?

W temacie drogich połączeń do Play - są to tak zwane stawki MTR, które zostały ZRÓWNANE! !!

jest drogo do playa bo wielka trójca w ten sposób właśnie walczy od lat z play- nie konkurencją a właśnie takimi zagrywkami licząc na takich klientów jak ty, ktorzy będą się tym zamartwiać i żeby nie narażać innych na koszty nie przejdą do play. 5 lat temu miałem podobną sytuację: wszyscy z otoczenia w plusie/orange/ ówczesnej erze. Jak zobaczyłem ofertę play to wiedziałem jedno: wywalam simlock z telefonu i przechodzę do play0 noe będę przepłacał tylko po to by “ludzie z otoczenia” oszczędzali. Owszem wiele osób nie bardzo chciało wtedy do mnie dzwonić ale zawsze miałem na to prostą receptę: chcą to mogą puścić sygnał a jak oddzwonię bo kosztowało to już wtedy grosze z mojej strony. Po niedługim czasie rodzina i reszta otoczenia znalazła się w play i od tamtej pory wszyscy mamy tanio do siebie a ostatnimi czasy nawet za free między sobą :smiley:

Obecnie dużo ludzi jest w PLAY :slight_smile:

Powiem więc tak: przestań patrzeć na innych, skup się na sobie. Nie przepłacaj by ktoś miał taniej do ciebie- bo jak zobaczy, że można taniej to też przejdzie a jak będzie uparty to już problem takiej osoby…

Zamiast trzymać się droższej oferty z uwagi na innych przechodź do play i namawiaj do tego innych…

Amen:)

Też się tak przez 12 lat z Plusem pieściłem, teraz poprzenosiłem numery do Play i jestem zadowolony.

Miałem kartę z Plusa oraz z Ery.

Niedawno kupiłem starter PLAY fresh za 5 zł. 1 rok ważności konta po każdym doładowaniu.

Doładowałem za 30 zł. i mam ważność konta do 2014.02.27.

http://www.play.pl/oferta/play-karta/pl … sci/5.html

Chwalę sobie, dobry zasięg, nie muszę co chwilę doładowywać.

O PLAY mam dobrą opinię :slight_smile:

@Giiixxxx6

Moim zdaniem podszedłeś emocjonalnie do oferty Play.

Nie podałeś żadnych konkretów.

Play cały czas walczy o klientów, więc nie może mieć drogo.

Dzięki Play konkurencja musi obniżać ceny.

Właściwie tytuł powinien brzmieć “Która sieć GSM jest najtańsza”.

Obecnie są do dyspozycji 4 podstawowe taryfy w Play na Kartę:

http://www.play.pl/oferta/play-karta/

Oprócz tych czterech jest jeszcze “Play Online Na Kartę” przeznaczony dla użytkowników korzystających z modemów 3G podłączonych do komputerów/laptopów/tabletów :

http://www.play.pl/oferta/internet/internet-na-karte/

Można też taką kartę włożyć do telefonu pracującego w 3G.

Nawet się nie wygłupiaj tylko zostań w Play’u :wink:

Obecnie mam dwa numery w Virgin, jest jeszcze taniej i ekstra 50% za doładowanie :smiley:

Właśnie dlatego warto mieć w playu, żeby nie mieć do play drogo :smiley: A sporo osób z mojego otoczenia ma tam telefon. Bardziej interesują mnie moje rachunki, a nie osób dzwoniących do mnie.

Obecnie operatorzy wycofują się z zawyżonych stawek do Play i Cyfrowego Polsatu, bo poszło zażalenie do UOKiK ponieważ operatorzy zarabiali na nie symetrii operatora P4. Aktualnie Plus w nowych ofertach gdzieś od lutego wyrównał stawki, T-Mobile od 19 marca, podobnie jak Orange który objął dotychczasowe oferty i wystarczy tylko wysłać SMS i mamy opłatę za minutę tak jak do innych sieci.

Play jest tani zwyczajnie (zwłaszcza do Play) i obsługuje sieć trzech nadajników, same plusy. A nawet jeśli ktoś ma do nas drożej to i dobrze, nie będą z głupotami dzwonić :slight_smile:

Z plusa do playa,jest aktualnie dość drogo.Przykład? 3 sek rozmowy- 4 grosze.

plus jest ogólnie drogą siecią. do każdej sieci minuta akualnie kosztuje 49 gr chyba że uaktywnimy za 2 zł usługę to zapłacimy 29 gr. paranoja w play`u mam w standardzie te 29 gr nie musze za nic płacić mało tego w plusie nawet po wykupieniu tego za 2 zł droższe są smsy niz w play. W plusie 1 sms kosztuje 29 gr a PLAY 18 gr. Jeżeli do tego dodać tanie pakiety wyjdzie jeszcze taniej.

Podsumuje: aktualnie Play ma 29 gr za min do wszystkich sieci / sms 18 gr

PLUS: 49 gr za min do wszystkich sieci / sms 29 gr (droższe rozmowy i sms od PLAY)

ORANGE: 29 gr min do wszystkich sieci sms 20 gr (droższe sms od PLAY)

T-mobile: 39 gr do wszystkich sieci / sms 20 gr/41gr (tak jest podane na stronie nie wiem o co chodzi ale i tak droższej niż w play)

To takie szybkie porównanie ofert na MIX nie zagłębiałem się w żadne pakiety, podstawowe ot stawki przedstawione na stronach: wniosek?? PLAY jakby nie patrzeć jest najtańszy

Jakoś wczoraj czytałem że operatorzy muszą obniżyć ceny połączeń do play, więc tylko czekać aż połączenia będą minimalnie droższe od innych albo w tej samej. Z drugiej strony pytanie, czy kupujesz telefon dla innych czy dla siebie ??? ja patrze żebym to ja miał taniej a nie musiał płacić drogo… samochód też byś kupił dla innych czy dla siebie ??? :>

Play Fresh jest obecnie najtańszą ofertą na kartę.

Też jestem w taryfie “Play Fresh”, ale Play już nie wydaje starterów “Play Fresh”.

Aby było przejrzyście dla nowych użytkowników dostępne są teraz 4 startery:

-Play na Kartę

-Play na Kartę Lubię to!

-Play na Kartę Rok Ważności Konta (odpowiednik Play Fresh bez usług)

-Red Bull MOBILE na kartę

http://www.play.pl/oferta/play-karta/

Na powyższej stronie jest podane jak zmienić taryfę ze starej na nową.

Można pozostać przy starej taryfie.

Każdy powinien sobie przeprowadzić wstępną analizę kosztów i jednostek zużywanych (min/sms/mms/MB). Ja tak zrobiłem i od razu przeskoczyłem z Poręcz do Mobilnej Dziewicy. Osobiście miałem numery w każdej sieci (z własną infrastrukturą), teraz korzystam z Dziewicy, bo wg mojego wyliczenia dla mnie jest akurat najlepsza. Dla kogoś innego najlepszy będzie Plus, a jeszcze dla innego to bez znaczenia bo musi/chce gadać bez limitów, a każda sieć już to ma i to w zbliżonej cenie. Jeśli ktoś nie gada i nie pisze dużo (120 minut, ok 100 sms) to niech się nie zastanawia i kupuje starter z Virgin Mobile tak jak ja (moje koszty sppadły o ok 40%), prawdziwy koszt minuty to 13gr bo jak z 10 pln robi się 15pln to minuta wychodzi o 33% taniej niż w cenniku tj 13gr zamiast 19gr, smsy są za darmo do końca roku (2013sms), net kosztuje 7pln za 200 MB na 30dni. Zasięg jest z Play czyli za*ebisty (przynajmniej tam gdzie używam). Wracając do Play, to też długo korzystałem ze wszystkich usług w każdym wariancie i bardzo swego czasu sobie chwaliłem i jakość i cenę, ale na dzień dzisiejszy ofertę skrojoną na miarę dla mnie wymyślił właśnie dziewiczy operator.