Play Online 69- minimalna prędkość

Witam,

Jaka jest minimalna prędkość Internetu zagwarantowana w umowie na internet Play Online 69?

Miałem Play przez 2 lata. Minimalna prędkość to 3 kilobajty na sekundę. W umowie miałem zaznaczone, że gwarantują prędkość do 1 Mb. Tu pojawia się magiczne słowo “do”. Z reguły miałem transfer na poziomie 20/30 kbps, więc lipnie. Tutaj musisz zwrócić uwagę, że prędkość nie jest stała, szczególnie wieczorami, gdzie jest mocne obciążenie sieci. Zasięg miałem na poziomie 92-97%. Często miałem problem nawet z zalogowaniem do konta pocztowego, część stron w ogóle nie chciała się otworzyć. Minimalna prędkość jest taka, że nic nie da się odpalić, oprócz GG jak przekroczysz limit na szybki transfer danych. O minimalnej prędkości nic nie mówią, BOK na ten temat milczy, lub zupełnie okrężną drogą udziela odpowiedzi na to pytanie, a najczęściej w ogóle zmieniają temat szukając problemu u Ciebie

Dodam, że każdy ISP oferuje prędkość “do” jakiejś granicy, nikt ci danej przepustowości nie gwarantuje.

W przypadku łącz komórkowych, tak jak Play, prędkość zależy to od tego, w zasięgu jakich przekaźników stoisz (najlepiej HSDPA), od odległości do nich, a także od ich obciążenia (ile ludzi jest zalogowanych).

A co sądzicie o tym:

http://mensblog.pl/technologie/jak-przy … ay-online/

Nie wiem, w jakim stanie teraz są DNS-y Playa, nie zaszkodzi popróbować z wymianą na inne (szczególnie krajowe).

Może to przyspieszyć ładowanie się stron (przeglądarka szybciej dostanie adres IP strony), ale nie zmieni przepustowości łącza, od której zależy szybkość ściągania plików.

Dobrze jest ustawić dwa adresy DNS każdy od innego dostawcy.

Testowałem 8.8.8.4 i 8.8.8.8 - zwykle są wolniejsze od Plusowskich.

Bo to DNS-y zagraniczne, trudno żeby były szybsze od krajowych.