Play Online na Ubuntu

Witam
Zaczynam moją przygodę z Linuxem, zainstalowałem Ubuntu w wersji 16.04 LTS (btw co oznacza LTS ? )
No i mam internet z Playa chciałem się połaczyć ale cos nie pykło tzn: w tym listBoxie “Network” mam Playa (ten szary napis Play LTE) pojawił się sam, ale nie działało wiec sam zrobiłem ten Play Online def… ale nic nie dało. Czy da się to jakoś ogarnąć ?
Z góry dzięki i sorry za “screen” ale nie nie miałem

jak inaczej opublikować zdjecia ;p

Jeśli sieć pojawiła się zaraz po podłączeniu modemu, to pewnie masz modem HiLink. Kliknij na to, aby się połączyć, bo obecnie nie wybałeś żadnego połączenia.

LTS od Long Term Support, a po polsku - wydłużony okres wsparcia. Wydania Ubuntu pojawiają się co pół roku i mają okres wsparcia 18 miesięcy z tego co pamiętam, natomiast wydania LTS pojawiają się raz na dwa lata i mają 5 lat wsparcia, o ile nic się nie zmieniło.

1 polubienie

no właśnie klikanie na ten szary napis Play LTE nic nie daje ;( btw mój router to Huawei E5372

Klikasz na biały napis - przycisk Play Online Default 1 aby nawiązać połączenie. Powyżej masz tylko informację o aktywnym zasięgu w ciemniejszej czcionce.

klikam i dostaje: "(3) Device not found lub (2) Active connection remove before it was initialized. (Modem jest normalnie podpięty i widoczny tak jak na tym ssie)

teraz jak to klikam to się nic nie dzieje

Prawdopodobnie musisz przełączyć tryb dongla:
“usb-modeswitch” lub “usb_modeswitch” użyj z opcją “-J” lub “-H” (np.: usb-modeswitch -J)

Tu masz więcej informacji na ten temat:
https://morfitronik.pl/modem-lte-huawei-e3372-bez-usb-modeswitch/

próbuje zainstalować te usb-modeswitche ale dostaje komunikat że “his software comes from a 3rd party and may contain non-free components.”. Chyba sobie odpuszczę to Ubuntu :frowning:

Komunikat musi się pojawić, takie są wymogi. Jednak myślę, że pod komunikatem powinno być “Zaakceptuj”. Właśnie dlatego ja nie lubię GUI. Odpal terminal i zainstaluj po ludzku poleceniem apt install usb_modeswitch.

Skonfigurowałeś w ogóle to połączenie?

Numer: *99#
APN: internet
User:
Password:

konfiguracja jest , a chciałem na początku z terminala zainstalować to odpala się i tak w okienkowym “instalatorze” klikam instaluj i nic się nie dzieje. Poczytałem na forum że muszę Gdebi zainstalować no i wpadam w błędne koło bo nie mam neta.

Nie chce mi się trochę w to wierzyć, ale skoro tak jest, to nieżle to przekombinowali. Widzę, że Canonical też popełnia ten błąd co MS i wciska na siłę GUI, a potem będą kombinowali jak wrócić do CLI.

1 polubienie

Instalujesz w ten sposób?

Czy ten modem komórkowy jest jedynym źródłem internetu czy możesz gdzieś podłączyć komputer kablem i zainstalować paczki bez gimnastyki?

Można też włożyć kartę z modemu do smartfona i zrobić połączenie Wifi Hotspot lub po USB.

1 polubienie

A czy nie wystarczy zalogować się na http://www.m.home/index.html - czyli wpisać PIN karty?