Play online problem ze sterownikami

Witam.

Mam ogromny problem i to nie po raz 1. ze sterownikami do modemu play. Chodzi mi o to, że przy odinstalowywaniu padła mi bateria do laptopa i obecnie jak wkładam modem do komputera wykrywa ale tylko mi wyłącznie jako pamięć przenośną. Wcześniej i właściwie powinno wykrywało dwa razy pozycję “huawei…” w bezpieczne usuwanie sprzętu a teraz jest pojedyncza. I nie chodzi tu tylko o pojedynczy czy podwójny napis. Co za tym idzie mogę po włożeniu modemu jedynie korzystać obecnie z pamięci masowej natomiast mnie interesuje kwestia internetu, którego system xp nie wykrywa. Nie wykrywa sterowników - w ogóle. Próbowałem poprzez całkowite odinstalowanie i zainstalowanie ponowne nic. Miałem kiedyś już takie problemy ze sterownikami natomiast za każdym wcześniejszym razem kończyło się to formatem. Wtedy jako “czysta karta” działało wszystko bez problemu. Nie znam się prawie w ogóle na sterownikach bardziej na software dlatego nie wiem jak to w ogóle się instaluje , gdzie, jak można usunąć to jakoś ręcznie albo inaczej. Proszę o pomoc wszelakie wskazówki.

Nie chce formatu i nie jest możliwe wsparcie ze strony operatora bo akurat w play’u ono w praktyce nie istnieje. Proszę o pomoc.

Kolego , jaki modem ?

http://www.articlecms.in/3331-mobile-partner-for-huawei-v21003270003.html#.TwKo7Jdl8mY

Spróbuj usunąć aplikację Play (sterownik powinien odinstalować się razem z nią) i zainstaluj Huawei Mobile Partner z powyższego linku (lub pobierz sam sterownik i instaluj razem z oprogramowaniem Play’a). Aplikacja bliźniacza do Play’owskiej, w nowszej wersji. Krzywdy Ci nie zrobi :wink:

Modem Huawei e160

Dodane 03.01.2012 (Wt) 18:35

Sprawdzałem powyższe rady. Nic nie pomaga. Instalowanie czy to play online czy mobile partner daje taki sam efekt. Problem polega na tym, że w systemie gdzieś tkwi problem w tym, że coś blokuje wykrycie sterowników modemowych. Ale nie wiem w ogóle jak to działa więc nie wiem co. Po prostu po włożeniu modemu wykrywa tylko go jako pamięć przenośną a nie wykrywa, że to modem. I tu tkwi problem. Oprogramowanie mogę sobie dowolne instalować.

Dodane 03.01.2012 (Wt) 18:36

Fajnie byłoby w jakiś sposób oczyścić go z takich nieudanych sterowników. Coś jak odkurzacz w software, który oczyszcza kompa z zupełnie niepotrzebnych plików. Wtedy może by wykrywało właściwie. Ale jak to zrobić??

Sprawdź czy w Menedżerze urządzeń na liście Kart sieciowych widzisz HUAWEI Mobile Connect - 3G Network Card.

Jeżeli widzisz to kliknij prawym i Aktualizuj oprogramowanie sterownika. Jeżeli nie widzisz, to… Hm, modem umarł(?) Zobacz czy działa u kogoś innego lub sam sprawdź inny egzemplarz.

Modem na bank działa w 100% bo sam teraz z niego korzystam na stacj. Ta sytuacja ma miejsce na laptopie.

Dodane 04.01.2012 (Śr) 20:08

Dodam, że nie widać w kartach sieciowych a widać jedynie w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej taki wpis:

Huawei mobile connect - bus unumerate device.

Pytanie czy to to mam aktualizować??

Ponadto jeżeli aktualizuj sterownik to skąd wziąć ten sterownik sam (bez oprogramowania)??

Sterownik jest już “w paczce” z oprogramowaniem (bez różnicy czy to soft Play’a czy Huawei Mobile Partner). Oczywiście dobrze by było, gdybyś miał zainstalowaną tylko jedną z nich.

Jeżeli masz już którąś z tych aplikacji, to sterownik również i tym samym daj sobie z nim spokój. Problem jest gdzie indziej.

Dziwne, że Menedżer nie widzi karty sieciowej… To “Huawei mobile connect - bus unumerate device” u mnie również występuje, ale prócz tego, mam też normalną kartę sieciową Huawei.

Zrób czystą instalację. Wyjmij modem z portu. Odinstaluj cały soft jaki masz do tego Huawei, usuń też wszystkie foldery. Najlepiej wejdź na partycję, na której były zainstalowane stery i soft, i wyszukaj “mobile partner” oraz “play online”.

Powinno Ci znaleźć kilka folderów - m.in. te znajdujące się w Program Files i ProgramData. Opcjonalnie możesz też usunąć folder DatacardService (znajduje się w ProgramData na partycji systemowej). Niektóre z wyszukanych folderów mogą być ukryte lub traktowane jako systemowe, więc jeśli chcesz je zobaczyć i sprawdzić co się w nich znajduje musisz zaznaczyć co trzeba w Opcjach folderów.

Następnie włóż modem, poczekaj aż pierwsze stery się zainstalują i wyskoczy instalator aplikacji Play Online. Zainstaluj ją i znów chwilę się wstrzymaj aż reszta sterów się zainstaluje.

Mi to pomogło przy źle działającym Mobile Partner, więc może i tobie całe to czyszczenie coś da.

A poniżej masz jeszcze linki do tematów na forum, gdzie rzucają w siebie sterownikami itp :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/huawei-mobile-partner-driver-e800-for-windows-t459299.html

http://forum.dobreprogramy.pl/huawei-mobile-partner-t381570.html

i jeden wyguglany -> http://87.230.26.193/~fala/glowna_gsm.html