PLAY Online udostępnianie połączenia

Witam

Mam PLAY Online, modem podłączony do stacjonarnego komputera i chciałbym udostępnić połączenie laptopowi. Posiadam router tp-link z opcją 3G ale coś mu się stało i nagle nie może nawiązać połączenia. Jak już nawiąże to jest bardzo słaby zasięg i nie da się korzystać z neta, w komputerze nie ma tego problemu, zasięg na poziomie -50dBm

W ustawieniach połączenia/modemu włączasz udostępnianie połączenia innym użytkownikom w sieci. Jeśli chcesz udostępniać bezprzewodowo, możesz przełączyć kartę w tryb AP, jeśli sterownik to umożliwia.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem i zrobiłem tak:

http://iv.pl/images/91888316905102084217.jpg

Na stacjonarnym połączyłem się do routera, na laptopie tak samo (widzę pliki z komputera stacjonarnego) tyle że internetu nie mam na laptopie. DHCP na routerze ma być włączone czy wyłączone ?

Może być włączony, router domyślam się robi za przełącznik, serwer DHCP musisz skonfigurować tak, aby wskazywał na adres komputera, który udostępnia Ci internet jako bramę domyślną, bo serwer DHCP jako bramę domyślną, domyślnie wskazuje adres routera. Przykład: komputer, który udostępnia internet, dostaje przykładowy adres IP 192.168.1.2, ten komputer jest bramą domyślną dla innych komputerów w sieci, logujesz się do routera i w większości routerów w usatwieniach DHCP masz dodatkowe opcje, w których możesz określić parametry takie jak brama domyślna, adresy DNS itp. w przypadku, gdy właśnie brama domyślna jest na innym urządzeniu, niż serwer DHCP. Zakładając, że sieć ma adres 192.168.1.0/24 konfiguracja powinna wygląda mniej więcej tak.

image.php?album_id=20&image_id=5915

Jeśli router umożliwia, najlepiej ustaw rezerwację adresów IP do MAC adresów, żeby komputer udostępniający połączenie miał zawsze ten sam adres, a jeśli nie ma takiej opcji, ustaw na komputerze statyczne IP (przypisz adres ręcznie) i wyklucz go z puli adresów przyznawanych przez DHCP, tzn. niech DHCP przydziela adresy od 192.168.1.3.