Playstation 2 a przełączanie AV

Witam!

Posiadam telewizor Phillips, ma już trochę lat, ale póki działa nie zamierzam go wymieniać. Chodzi głównie o przełączanie AV w telewizorze - nie da się tego zrobić pilotem (próbowałem wszystkiego). Może opiszę jak się dzieje z dekoderem DVB-T. Podpinam dekoder do telewizora, włączam telewizor, włączę dekoder i jakby AV się samo przełączało - są kanały. Pojawia się też napis w rogu - EXT1. Próbowałem identycznie z Playstation, jednak gdy włączam PS’a na ekranie telewizora nic się nie dzieje. Prosiłbym o jakieś rady czy coś i z góry dzięki.

Telewizor automatycznie wykrywa sygnał na wejściu, stąd automatyczne przełączenie, a skoro nie przełącza ci na obraz z konsoli to znaczy, że konsola sama z siebie jest uszkodzona i nie wysyła sygnału bądź podłączasz ją uszkodzonym kablem.

Raczej konsola, bo kiedyś próbowałem na innych kablach i też nie trybiło. Co w takim wypadku zrobić?

Wywalić na śmietnik? Bo przecież na serwis kasy chyba nie wydasz prawda?

-podłączasz go kablem euro. Dekoder na 8 pin kabla podaje napięcie 12V które włącza właściwe wejście(Ext 1 2 3) telewizora. jeżeli podłączasz PS inaczej niż kablem Euro, lub t.z.w. niepełnym Euro(nie wszystkie piny “obłożone”) ma prawo nie przełączać. Jeżeli podłączasz kablem Euro, sprawdź czy na wtyczce którą “wkładasz” do tv pojawia się napięcie 12V na 8 styku po włączeniu PS. Może jeszcze tu zajrzyj http://pl.playstation.com/ps3/support/g … elewizora/

Mógłbyś napisać zrozumialej? Bo troszkę nie kumam. Od dekodera do telewizora idzie kabel euro, a żeby podpiąć PS do telewizora używam przejściówki, o takiej:

3074454315

Jak? Gdzie to sprawdzić? Bo ja kompletnie zielony.

-musisz posiadać miernik. We wtyczce którą wkładasz do TV. znajdujesz styk nr. 8 (są opisane). Pomiędzy 8 a metalową częścią wtyczki sprawdzasz miernikiem czy pojawia się tam nap. 12V po włączeniu Playa. Raczej wątpię że się pojawi gdyż ze zdjęć wynika że z przejściówki wychodzi sygnał Audio L+R , sygnał Video i S-Video. Gdyby w Playu było złącze Euro-Scart (jak pisałem nie znam Playa) nie byłoby problemu.

To z linka który Ci podałem wcześniej, być może więc Euro w Playu jest. Bardzo dokładnie przeczytaj to http://community.eu.playstation.com/t5/ … -p/8911220 , szczególnie fragment o resetowaniu wcześniejszych ustawień.

Resetowanie ustawień na pewno odpada, już piszę dlaczego - mogłem w sumie napisać to w pierwszym poście wcześniej :slight_smile: Mam w domu jeszcze drugi telewizorek, niestety bardzo mały - do niego podpinam PS2, przełączam przyciskiem “TV/VCR” i już wszystko gra. Grałbym na nim, jednak no jak wspomniałem - strasznie mały - na pewno mniejszy niż 19 cali. Próbowałem również pilotem z małego telewizora przełączyć AV w dużym - telewizor wykrywa, że coś przyciskam (zmienia się kolor lampki) - jednak albo wykonuje całkiem co innego (np. przyciskiem do włączania/wyłączania przesuwa kanały do góry) albo nie dzieje się nic. Więc reset ustawień na pewno odpada.