PlayStation 2 czy Xbox(nie 360)?

Witam

Mam do wyboru 2 konsole PlayStation 2 i Xbox(nie 360). Którą polecacie wybrać? Na Xbox są o wiele tańsze gry, ale czytałem że już nie produkują gier na tą konsole, a na PS2 gry są dużo droższe, ale można też taniej przerobić i więcej osób ma tą konsole i będzie można pożyczać gry. Która konsola ma lepszą grafikę? A i Xboxa mogę mieć z dwoma padami. Dodam że mam telewizor kineskopowy. Pozdrawiam

Dodam że niektóre xboxy mają wbudowane dyski 80gb ;] ja bym brał ps2, co jak co ale jest bardziej znane i jest więcej gier… nap s2 też nie produkują gier, ale zdarzy się czasami jakiś wyjątek. :d

Grafika jest porównywalna, aczkolwiek X ma lepsze bebechy. Na PS2 masz masę tytułów których nie znajdziesz na XBoxie (Tekken, God of War czy chociażby Shadow Of The Colossus). Jeśli wchodzi opcja przeróbki to obydwie konsole oferują sporo, aczkolwiek od strony multimedialnej XBOX jest dużo lepszy. Masa kodeków i odtwarzanych formatów, na PS2 zostaje Ci DVD i avi. Grafika na obydwu konsolach nie będzie zaskakiwać aczkolwiek są wyjątki jak chociażby gra Black, ale prawdziwy gracz docenia fabułe a nie to jak szczegółowe są postacie czy elementy. Drogie to są gry na X360 i PS3. Na PS2 można wyhaczyć prawdziwe skarby za śmieszne pieniądze, a są to gry które zapewniają rozrywkę na wiele godzin.

W PS2 też możesz zamontować dysk, ale tylko w wersjach FAT. Jednak jest to dość kosztowna operacja, bo z tego co wiem to koszt NetworkAdaptera przewyższa koszty dysku.

Pytalski , to według ciebie która konsola jest bardziej opłacalna?

Hmm zadaj sobie pytanie do czego będziesz używał konsoli. Do PS2 masz również takie bajery jak GuitarHero czy SIngStar. Zapraszasz znajomych i mimo że konsola ma swoje lata do dostarcza sporo frajdy, a jeśli nie znajomi to czasem z rodzinką można powygłupiać się przed ekranem. Jeśli nie jesteś zapalonym filmowcem i nie odtwarzasz formatów .rmvb albo .mkv to śmiało bierz PS2. NIe pożałujesz bo ta konsola kosztuje teraz śmieszne pieniądze (Mówie o używanej), a można spędzić fajnie czas w chłodne zimowe wieczory. :smiley: Kupujesz multitapa, Fifę 10 albo PES-a zapraszasz kumpli podpinacie pady i można poprowadzić Polską kadrę do zwycięstwa. NIe chcę aby to co mówie wpłynęło na twoją decyzję, ważne abyś poznał możliwości jednej i drugiej konsoli. Tak czy inaczej ja wybrałbym PS2. XBOX jest martwą konsolą, a PS2 mimo upływu lat żyje i ma się całkiem dobrze.

Przeczytałem ten wątek i się zastanawiam nad wyborem. Popatrzę na allegro za gierkami jakie są na te konsole to może się zdecyduję.

Wątek który wysłałeś jest strasznie nieaktualny. Z 2004 roku. Teraz przeróbka to chociażby FMCBoot za 30 złociszy z allegro i niczego nie tracisz jak przy starym niedopracowanym Ripperze. Poczytaj o możliwościach MODBO760 i dopiero oceń.

Nie chodzi mi o te przeróbki i ich koszt tylko piszą jakie funkcje maja konsole.