PlayStation 2, kabel component (YPbPr?), jakość obrazu i dźwięku, 480p

Może starsi weterani pamiętają jeszcze PS2 :slight_smile: Uruchomiłem znów ten gadżet retro, jednak gdzieś kabel został lekko naderwany i przy poruszeniu obraz potrafi się pokrzaczyć, a i dźwięk lekko bzyczy. 

Czy może ktoś posiadał więc kabel komponent i czy faktycznie było widać poprawę obrazu i dźwięku, choćby po przełączeniu na 480p? (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_games_with_HD_support#endnote_7)

 

Jaki wziąć taki kabel? Na Allegro widzę kilka sztuk, część za 6 zł (jak to możliwe?) a część kilka razy drożej (w tym używane, ale czy oryginalne?). 

Używam PS2 do dziś, w tym miałem swoje boje z cablem component (ostatecznie jednak skombinowałem sobie fajny CRT dla konsoli, tego nic nie przebije).

 

Rozumiem, że masz nowy telewizor, a nie stary CRT, który umożliwiał podpięcie componenta? Jeśli masz dzisiejszy telewizor, owszem, przełączenie telewizora w tryb 4:3 oraz grę w 480p - daje pewną pewną poprawę. Obraz jest wtedy ostrzejszy, gdyż wyświetlany bez przeplotu.

Nowy to on zdecydowanie nie jest. jakiś LCD Grundig 1366x786 16:9 i najbardziej przeszkadza przeplot i bzyczenie.

Gram na panoramie, nie na 4:3.

Gdybym chciał koniecznie kombinować, to bym bez problemu odpalał gry na PC a nie na marnym TV :slight_smile: CRT mam, ale leży w zapasie, a sam obraz i dźwięk jest raczej tragiczny, do tego brak panoramy.

Czyli telewizor HD - większość gier PS2 wygląda na takich, jak rozmyta plama (choć te, które były ładne, nadal takie są)  :wink:  Na takim telewizorze wychodzą na wierzch low-res i jaggies tej konsoli. CRT były najlepsze z racji tego, że PS2 było pod takie stworzone - choć tu też były telewizory lepsze i gorsze, ja dopiero za trzecim razem znalazłem odpowiedni :)  Niemniej nawet na CRT widać, że PS2 wcale takiej fajnej grafiki nie miało :)  Prawdę mówiąc czasem porty na PS2 zachęcały wręcz, żeby nie kaleczyć oczu i kupić wersję PC :stuck_out_tongue: