PlayStation 2 nie działa port Ethernet


(NagisaFurukawa) #1

Posiadam PS2 Slim SCPH-7xxx i chciałbym podłączyć je do PC przez kabel ethernet z przeplotem.

Po podłączeniu nie wykrywa połączenia w PS2, zaś komputer wykrywa lecz po kilku sekundach widnieje napis "kabel sieciowy odłączony), a potem znów na chwilę “sieć niezidentyfikowana, udostępnianie” (co sugeruje że działa).

Po podłączeniu do routera tymże kablem również nie działa, zaś ten sam kabel użyty do podłączenia komputera do routera działa zupełnie normalnie. Ten sam kabel, użyty do podłączenia dwóch komputerów również bezproblemowo był wykrywany.

Wszelkie próby zmian ustawień nigdy nie dały rezultatu (choć problemem nie jest błędne ip czy cokolwiek, lecz to że połączenie przez ps2 nie jest wykrywane a przez komputer tylko momentami).

Po podłączeniu PS2 do routera konsola podobno “wykrywa” połączenie, lecz wyskakuje problem z serwerem DHCP, a po ustawieniu statycznego ip nie wykrywa żadnych zasobów sieciowych. A sam router kompletnie nie wykrywa połączenia.

Czy ktoś, kto się zna na tym umie jakkolwiek pomóc? W internecie żaden poradnik nie przyniósł efektu i jestem kompletnie bezsilny. Wszystkie piny na złączach wyglądają na proste i niestety podejrzewam uszkodzenie fizyczne.

Dziękuję z góry :slight_smile: