Playstation 3 - pytania odnośnie kupna i użytkowania

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem konsoli. Niestety jako zatwardziały pecetowiec, mam kilka pytań do bardziej ogarniętych w temacie kolegów:

  1. PS3 czy XBOX360 - osobiście wydaje mi się, że PS3, bo x-klocek ma jednak swoje lata. Ale być może się mylę? Jakieś rady?

  2. Wersja PS3 - z tego co wiem są dwie(?) wersje - classic i slim. Którą wybrać? Ponoć to tylko kwestia wyglądu i wejść, ale czy rzeczywiście jest w tych wersjach coś, czego ew. brak mogę odczuwać? Czy też może nie zwracać na to uwagi?

  3. Pojemność dysku - no niby zawsze brać więcej, ale pytanie jeśli chodzi o opłacalność. Czy rozbieżność cenowa jest jakaś znacząca, np. między 320 a 500GB? Czy są to groszowe sprawy?

  4. Zakup konsoli na allegro, mówię o nówce. Ktoś kupował? Jakieś ryzyko? Oczywiście mówię o sprawdzonych sprzedawcach? Widziałem kilka aukcji i było sporo taniej niż w sklepach (nawet w granicach 100-200zł i to od sprzedawców z dobrą renomą, oczywiście zależy od sklepu). Więc jak?

  5. Pytanie jeśli chodzi o kable? Co tam są za kabelki? HDMI? Co jeszcze? A co jakbym chciał podłączyć do starszego odbiornika (taki z tyłem), da radę?

  6. Na co zwracać uwagę? Nie znam się, więc takie pytanie - może na czymś nie oszczędzać, może na coś dołożyć, a może z kolei czegoś nie brać, bo się nie opłaca? To pytanie raczej do ludzi posiadających konsolę. Jakieś uwagi?

to już zależy od ciebie, i np od gier w jakie chcesz pograć. Typu Forza czy Gran Turismo? Ja wybrałem PS3 i nie żałuję (głównie dlatego, że jestem fanem jrpg)

slimkę, mniejsza, cichsza, nie widać odcisków palców

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -2373.html tu masz opisane co nieco

Pojemność dysku ma znaczenia jak zamierzasz kupować dużo gier przez sklep online Playstation Network, różnica cenowa będzie, ale nie będzie aż tak znacząca.

Ja kupiłem moją na allegro, prawie nowa, ale bez gwarancji (ponoć wygrana w konkursie). Mam ją już 2 lata i nic się nie stało. Ale ryzyko jest zawsze, możesz trafić na nieuczciwego sprzedawcę (np nie wyśle ci konsoli tylko się zwinie z kasą, ale to zawsze jest takie ryzyko przy zakupach online) albo możesz mieć pecha, i trafić na jakiś model, który się szybko zepsuje (na bubla). Więc gwarancja jest ważna, a wysyłanie do sprzedawcy to zawsze problem, więc imo lepiej jak jest sklep stacjonarny blisko.

Możesz PS3 podłączyć przez HDMI, ale możesz też (jest kabel dołączony bodajże) do starszego typu. Jak coś to kable zawsze można dokupić http://allegro.pl/sony-playstation-3-ps … anie-82431

Nie masz w zestawie kabla HDMI (chyba, że sprzedawca dorzuci). Bodajże jest taki w zestawie: http://www.gamestuff.ca/images/ps3%20cable.jpg (akurat ja miałem tylko HDMI i bez tego kabla AV, bo miałem prawie nową konsolę)

Na samej konsoli nie bardzo, nie polecam brać mniejszego HDD niż 320GB, ew od razu z drugim padem (to zależy czy planujesz z kimś często grać). Ale pada zawsze możesz dokupić później.

A potem możesz oszczędzać kupując gry używane np na allegro, jest znacznie taniej.

Ok, dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Powiem szczerze, że na chwilę obecną najbardziej zastanawiam się nad jedną rzeczą - PS3 czy Xbox. Za PS3 na pewno przemawia nowsza technologia, jest to zakup bardziej przyszłościowy i na pewno PS3 “pożyje” dłużej niż 360. Z drugiej strony - to właśnie klocek jest z nami dłużej i to na niego wyszło więcej “ciekawszych” gier (odczucie subiektywne). Poza tym jest tańszy, ale właśnie zastanawia mnie jak długo ta konsola będzie jeszcze funkcjonować na rynku… Serce za Xboxem, rozum za PS3. Weź tu wybierz :smiley:

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił czy na pewno potrzebujesz to PS3/Xbox… Ja też na początku miałem PC (q6600, 2 ram i HD 4670) i pomyślałem, że jak kupię sobie PS3 to grafa będzie lepsza i w ogóle… Cóż rozczarowałem się, grafika była wręcz gorsza… Jeśli zamierzasz grać głównie w multiplatformy (np. call of duty, battlefield czy inne bo nie wierzę, że zamierzasz ciągle grać w KZ czy coś) to najlepszym wyborem jest PC. Ze 2 miechy temu sprzedałem PS3 i przeszedłem znowu na PC. Jeśli nie jesteś pewien czy chcesz konsolę to jej nie kupuj… Ja kupiłem PS3 miałem ponad rok i sprzedałem!

Powiem Ci tak. PS3 czy XBOX 360. Nie wiem bo nie miałem Xbox,a , ale nie patrz , że na x są jakieś klasyki czy zajefajne gry bo na Ps3 też są i to wielkie. Osobiście miałem 2 PS3 z allegro używane z gwarancją rozruchową no i powiem Ci , że nie kupuj używanych. Nie ważne jaki sprzedający używek nie kupuj. Co do nowych to nie wiem będę kupował w kwietniu to mogę ci napisać wrażenia ;>. Reasumując PS3 bo ją miałem , żadnych problemów z przycinkami wszystko śmiga płynnie. Co do dysku nie patrz na 320 czy 500! kup 160 zdecydowanie Ci styknie jak głównie grasz. Ja miałem 120 i 250 to miałem je puste. Chyba , że bedzie kupował z psn tak jak kolega wyżej napisal to inna sprawa lepiej mieć większy dysk. Kabelki to tylko HDMI jak masz odpowiedni TV lub monitor. Więc PS3. Mam nadzieję że przekonałem Cię do Ps3 ale wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam

Proponuję zapoznać się z podobnym tematem na Gamikaze. Niekoniecznie całym, myślę, że wystarczy od tego:

http://forum.gamikaze.pl/viewtopic.php?p=49603#p49603

:slight_smile: