PlayStation 3 vs. Xbox360 Elite

Mam dylemat. Otóż zamierzam w niedalekiej przyszłości (wakacje) zakupić konsolę do gier. I teraz pytanie: co wybrać? ps3 czy najnowszą wersję xboxa360. Ceny są bardzo porównywalne. Proszę o uzasadnienie swojego wyboru. Liczę na wyczerpujące odpowiedzi!

Dodam że posiadam telewizor o standardowej rozdzielczości.

PS3 bo jest bardziej zaawansowana technicznie,np. posiada napęd Blu-ray.

kilka argumentów na korzyść xbox’a :wink: (jeżeli miałbyś jakieś pytania to pw)

viewtopic.php?p=2024179#p2024179

Szczerze mówiąc to na napędzie blueray mi nie zależy bo nie mam HDTV.

po 1 XBOX 360 jest dużo tańszy a po 2 po co wydawać więcej na PS3 gdy XBOX 360 ma taką samą grafe jak PS3

Ja zdecydowalem się na Xboxa i jestem bardzo zadowolony. Znajomy ma obie konsole i po mimo na pierwszy rzut nowoczesniejszej ps3 woli xboxa. Grafika rzeczywiście jest bardzo podobna a cena atrakcyjniejsza jesli chodzi o xboxa. Jedyne co podoba mi się w ps3 to Playstation network i darmowe granko przez sieć. No i podobno gry na PS3 TRZEBA instalować nie wiem czy to prawda ale wg mnie wielką zaletą konsol dotąd było że wkładało się płytkę i grało ;].

Mam Xboxa, ale osobiście się na nim zawiodłem, bo czasami miałem freezy (nie wiem, czy to temperatury, czy po prostu jest wadliwy), na szczęście jest serwis, który naprawi konsole, także błagam Cię - przy kupnie Xboxa zachowaj dowód zakupu, jest on cenniejszy niż sama konsola! ;]

bierz koniecznie PS3.

  1. Nikt nie jest w stanie wydać narazie gry która by wykorzystywała w pełni możliwości PS3.

  2. W PS3 masz blu-ray, a w X360 nie.

  3. PS3 ma wifi, a do netu w x’ie musisz ciągnąć kabla ;D.

  4. na X360 gry w necie na xa są płatne, a na PS3 za friko

  5. grafa w PS3 jest ładniejsza

No więc jeżeli chodzi o cenę to mimo wszystko konsole w.g. mnie są porównywalne, cena pakietu startowego sony może się wydawać nieco wyższa ale jezeli weźmie się pod uwagę to, że Xbox’owi troszkę brakuje do konfiguracji PS3 to po dokupieniu części dodatkowych jego cena staje się porównywalna z produktem Sony (może nawet ją przewyższać). Ilością dostępnych tytułów Xbox przewyzsza narazie PS3 ale jest to powodem ok. rocznej róznicy w dacie premier obu konsol, na dodatek PS3 się już rozkręca. Jezeli nastawiasz sie na gre multiplayer to obie konsole mają wiele do zaoferowania. X360 może sie pochwalić swoim Xbox Live, swietnym community i doswiadczeniem w jego budowaniu z tym, że za granie on-line trzeba płacić i to sporo. Sony w przeciwieństwie do Microsoftu udostępnia mozliwość grania przez internet za darmo, nie posiada jednak tak rozwiniętej platformy on-line przynajmniej do premiery Home, która zbliża sie wielkimi krokami (Home to platforma on-line bazująca na idei znanej chociażby z internetowej gry secondlife, sterujemy swoim avatarem, posiadamy własne mieszkanie itd. usługa ta nie przewiduje specjalnych opłat abonamentowych, chyba ze masz zamiar dokupywac zestawy fatatałaszkow, mebli czy chociażby nowe, większe mieszkanie). Pytałeś o możliwości odpalania “lewych” płyt na konsolach, no cóż na X360 jest to możliwe ale wiąże się to ze słodziutkim banikiem na Xbox Live, póki co PS3 nie pozwala na jakiekolwiek tego typu manewry. O ile wiem na dzień dzisiejszy każda konsola pozwala na odpalenie filmów w formacie Divx. Jeżeli chodzi o dodatki to PS3 jako, że posiada wbudowany moduł bluetooth można do niego podłaczyc bezprzewodowy headset BT, na konsoli można zainstalowac dystrybucję Linuxa, posiada ona aplikację pozwalającą na branie udziału w projekcie Folding@Home, ma wbudowanie wi-fi (internet bezprzewodowy) jeżeli dorwiesz wersję z 60GB dyskiem to będzie ona wstecznie kompatybilna z PS2 i PSone, bedzie miała 4 porty USB, i czytnik wszelkiej maści kart pamięci. Do konsoli można z łatwością podłączyc wszelakie akcesoria takie jak pamięci flash, myszki i klawiatury USB. PS3 bardzo ładnie współpracuje również ze swoją mlodszą siostrą - PSP. Kontrolery ładowane są przez porty USB wiec nie ma problemu z wymienianiem baterii, posiadają one również sensory położenia w przestrzeni co pozwala na zabawę machając padem. No i na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, ze jako jedyny next gen PS3 posiada pełnoprawny napęd HD, który w przeciwienstwie do Xboxowego HDDVD jest wspierany przez największe firmy zajmujące sie dystrybucją filmów. Xbox 360 aby mógł łączyć się z siecią bezprzewodowo wymaga dokupienia specjalnej przystawki, płacić musimy również jeżeli chcemy mieć możliwość ogladania filmów w HD (zewnętrzny napęd to koszt rzędu 500zł). Headset wymaga podłączenia do kontrolera, o ile dobrze pamiętam Xbox również posiada kilka portów USB (2 z przodu i 1 lub 2 z tyłu, nie pamiętam dokładnie). Kontrolery wymagają wymiany baterii AA. Nie sposób pominąc kwestii awaryjności Xboxa, która jeszcze do niedawna utrzymywała sie na stałym 30% poziomie teraz jest lepiej ale i tak daleko microsoftowi do konkurencji w tej kwestii (ok 16% Xboxów jest narażona na RRoD). No i to by było na tyle bez wątpienia obie konsole mają wiele do zaoferowania ale ja osobiście wybrałem PS3…

Cytat z peb.pl użytkownika Czaro1337


mam obie te konsole bardzo żałuję zakupienia xboxa padły mi wiatraki po 6 miechach nie wygodny pad jedyne co dobre to wygląd i xbox live

szczerze ci powiem xbox podpada bo nie ma blueraya ale narazie blueray nie pszebije dvd pszez najbliższy rok a do tego czasu wychodzi nowa konsola ( fun centre ) ma miec to wszystko co te dwie i jeszcze wiecej ale bedzie kosztowała kupe kasy playstation jest fajne ale kontroler od niej jest do niczego nie lerzy w reku a do xboxa jest swietny jedyna gra nie dostepna na xboxa a jest dostepna na ps3 jest uncharted ale to nie warzne bo jest ponad 10 krure so dostepne na x a nie na ps3 mam obie te konsole bo starzy nie maja co robic z kasa ale sam wole x morzesz sciagac filmy i pełne gry za pare zloty a stare filmy i dema sa za free na ps3 morzesz tylko dema a nie pełne wersje poza tym lepiej sie gra na kontrolerze od x w stszelanki wyscigi i cala reszte grafa jest ta sama a net no co to takiego jakies 50 zł rocznie to jest nic muwie ci kup x nie porzałujesz a jesli chcesz dobra gre to mirrors edge frontlines fuel of war lub call of duty modern warfare 2 sa najlepsze