Playstation 4 Brak Dźwięku z gry po podłączeniu do monitora

Witam… mam Problem odpaliłem sobie na konsoli Ghost of tsushima podłączając konsolę przejściówką adapterem do monitora… Gram spoko ale nie ma dźwięku zero odgłosów nic nie słychać ani muzyki ani nic jedynie pad wibruje i wydaje odgłosy Ktoś miał podobny Problem i wie jak temu zaradzić. ??? Pomoc by się przydała :slight_smile: bo to nie ma sensu żeby grać skoro nie mam dźwięku z gry Konsola dopiero co kupiona fabrycznie Nowa…
a monitor posiadam taki ktoś może orientuje się w czym tkwi problem jaka jest przyczyna Braku dźwięku
Obecny Monitor którego używam Plus są do tego Głośniki Creative

Monitor SAMSUNG LS24F354FHUXEN 23.5 FHD PLS 4ms

a głośniki podpiąłeś pod konsolę?

Głośniki mam podpięte kablem z zieloną końcówką do płyty głównej bo inaczej System by nie miał dźwięku bo monitor nie ma głośników wbudowanych a Konsola którą posiadam to wersja Slim i Nie ma ani jednego wejścia z tyłu … Na Głośniki żadnego gniazda Mini Jack tylko wejście na Kabel sieciowy Hdmi i

coś więcej ale brak opcji na głośniki Itp… mimo to Problem nie ustępuje włączam grę Brak dźwięku chociaż jak reguluję głośność Kontrolera dźwięk słyszę bezpośrednio z monitora konsoli przy graniu Cisza…

Jak nie mam Monitora który ma wbudowany głośniki To Nic z tego nie będzie chyba a czy Uratuje mnie to jak podepnę Konsolę pod telewizory będzie dźwięk jakikolwiek

A w padzie nie masz gniazda audio?
Słuchawki, albo głosniki

Nie działa jak po prostu podepniesz głośniki do monitora?
Mam głośniki tak wpięte i gdy mam Switcha/SNESa Classic podlaczonego kablem hdmi, to mam normalnie dźwięk. PS4 nie mam, ale chyba z trójką też tak działało.

Jego monitor nie ma żadnych wyjść audio.
Pozostaje mu wpiąć głośniki do pada przez gniazdo słuchawkowe i w ustawieniach konsoli wybrać “cały dźwięk” , bo domyślnie to wyjście jest ustawione tylko na imprezę.
“chociaż jak reguluję głośność Kontrolera dźwięk słyszę bezpośrednio z monitora konsoli” - chodziło mu chyba o głośnik w padzie.
Głośniczek pada nie podaje dźwięku podczas grania - tylko w niektórych grach jest wykorzystywany do dodatkowych efektów…

Poza tym, nie wiedzieć czemu pisze, że konsolę podłącza do monitora przez “przejściówkę”, czyli jeśli używa wejścia D-SUB to i tak jest podobna sytuacja.

Tak Podłączam Przejściówkę pod HDMI do monitora a potem Kabel konsoli pod tą przejściówkę i łączy mi z monitorem… niestety to i tak nic nie zmienia i nie daje żadnego efektu mimo tego dźwięku nie ma nadal xd Spróbuję z tym Padem i słuchawkami i grzebać ustawieniach konsoli jak Przenieść Dźwięk bezpośrednio z telewizora na pada i podpięte słuchawki skoro monitor Bez użyteczny jest :wink:

Po pierwsze nie wiem, dlaczego podpinasz konsolę przez jakąś przejściówkę - skoro konsola ma wyjście HDMI a monitor wejście HDMI.
Trudno, żeby był dźwięk na głośnikach, kiedy głośniki nie są podłączone do sprzętu.
No chyba, że podłączasz konsolę przez taki ekstraktor, to wówczas jak najbardziej głośniki podpięte do wyjścia analogowego powinny dawać dźwięk z konsoli.

https://sklepwideo.pl/konwerter-hdmi-audio-2229-p-7546.html

W innym razie, jak chcesz mieć dźwięk z konsoli, kiedy głośniki nie są podpięte do żadnego wyjścia? Konsola jak i monitor takiego przecież nie mają.
Pozostaje tak jak pisaliśmy, podłączenie do pada, albo przez taki ekstraktor.
Poza tym zdecyduj się, do czego podłączasz tę konsolę .
Do TV czy monitora.
Konsola podłączona do TV jak najbardziej przecież daje dźwięk i obraz na TV i nic nie trzeba kombinować przecież.
Tylko podpięta do monitora takiego jaki masz ty, wymaga do uzyskania dźwięku podłaczenia głosników pod pada, lub ekstraktor HDMI.
Ponieważ raz piszesz o TV a raz o monitorze.
Dźwięku nie przenosi się z TV na pada, tylko zmienia ustawienia konsoli co do dźwięku, jaki ma być na padzie i jego wyjściu.
PS. Jeśli masz konsolę PS4 Pro lub starszy typ od PS4 Slim, to posiadają one cyfrowe wyjścia audio, dzięki czemu można dźwięk podłączyć bezpośrednio z konsoli do wzmacniacze z wejściem cyfrowym, lub za pomocą takiego konwertera podłączyć głośniki analogowe.

https://sklepwideo.pl/konwerter-audio-spdif-analog-06927-p-7529.html