Playstation 4 & LG FLATRON W1946-BF

Witam,

jestem posiadaczem konsoli ps4 i potrzebuję kilku informacji.

  1. Czy aby korzystać z konsoli to monitor/telewizor musi mieć HDCP?

  2. Czy mój monitor posiada HDCP?

  3. Czy jest jakieś rozwiązanie dla mojego monitora, gdyby okazało się, że monitor nie obsługuje konsoli?

 

PS.

Nie mam jak sprawdzić brak przejściówek dlatego pytam?;]

Monitor jest analogowy, ma tylko d-sub, czyli jako monitor pod ps4 go to wyklucza, nie ma HDCP, wymiana monitora lub zakup konwertera (nieopłacalne i niepewne rozwiązanie), innego wyjścia nie ma.

a jaki konwerter musiałbym kupić?

Myślę, że i tak taki konwerter nie zadziała :frowning: Pozostaje zakup monitora/tv

Czy monitor musi wspierać HDCP w przypadku konsoli Xbox 360 i połączenia HDMI?

Tu nie pomogę bo nie wiem, Dodam że ja mam ps3 podłączoną do monitora za pomocą kabla i adaptera do dvi. Mój monitor wspiera jednak hdcp.

Dokładnie, musisz kupić nowy sprzęcik, o konwerterach nawet nie myśl - nie pakuj się w bagno. Przy kupnie monitora zwróć uwagę na to, żeby miał wyjście audio (np. minijack), no chyba, że chcesz grać bez dźwięku. Sam posiadam PS4 i w padzie DS4 jest złącze nimi jack, ale nie jestem pewien czy przesyła ono dźwięk z gry, czy tylko służy do rozmowy przed head-seta. Tak więc lepiej kup monitor z HDMI i mini jackiem, lub mały TV (zależy jak z kasą stoisz itp.).

Przyszedł mi konwerter zmieniłem w konsoli na 720p i mam czarny ekran i komunikat się wyświetla błąd poza zakresem pracy 64.0kHz/60Hz restartowałem ustawienia fabryczne w konsoli i monitor zaczął migać w zakresie 4:3 na szaro i off i tak w kółko czemu taki mam komunikat? 

A Ty jednak musiałeś po swojemu… Po pierwsze - jaki to konwerter? Po drugie - słyszałeś o czymś takim jak HDCP (sony mówiło, że go nię będzie, ale jednak na razie jest)? Mała szansa, że Ci ktoś pomoże, ostrzegałem, żebyś nie pakował się w bagno, ale co tam…