Playstation czy xbox


(Ollek22) #1

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem konsoli zamiast modernizowania pc. Czytając różne fora, gdzie są porównywane ps4 i xbox one wychodzi na to, że ps4 jest trochę lepszy pod względem specyfikacji. Chciałbym, aby można było swobodnie korzystać z konsoli bez jakichkolwiek ograniczeń. Nie miałem nigdy konsolo zawsze wolałem kupować/modernizować pc, ale teraz chyba jednak wolę w coś zainwestować na lata.


(moh3r) #2

Kup tę konsolę, na którą wyszły/wyjdą gry, które Cię interesują. Pod względem technicznym te konsole są na tyle podobne, że nie ma to prawie znaczenia przy wyborze.


(Sequndos) #3

Zgadzam się w 100%. Ale jestem posiadaczem Xbox360, a w najbliższym czasie chcę kupić ONE. Dlatego polecam konsolę microsoftu. 


(Nano1000) #4

Na razie lepiej wstrzymaj się z kupnem i dopakuj trochę swojego PC bo narazie na obu konsolach prawie nie ma gier dla których warto byłoby je kupić, a jak już pojawi się już parę chiciorów to te konsole pewnie będą już po co najmniej jednej rewizji sprzętowej i wtedy będziesz miał łatwiejszy wybór


(Alvaro1337) #5

Ja bym na Twoim miejscu wstrzymał się z kupnem około ~2-3 miesiące. Zobaczysz czy jakieś ciekawe tytuły którę Cie interesują wyjdą na XBOX/PS4. Szkoda teraz wydawać 1700 zł jak pograsz w 2-3 ciekawe gry które Cie interesują :). Za 2-3 miesiace ceny pójdą w dół więc pewnie wyrwiesz za kilka stówek mniej taki sprzęt. Wg poczekaj! :slight_smile:


(Damianek439) #6

Nie słuchaj gadania o modernizowaniu. Chyba że lubisz co miesiąc wsadzić s†ówkę w kompa.

 

Zdecydowanie polecam PS4. Ale jednak… po świętach najlepiej kupować.

 

Czyli kolega wyżej dobrze mówi 2-3 miesiące. 


(arekman5) #7

Jeśli stanąłbym przed wyborem między PS4 a Xbox One, wybrałbym zapewne PS4. Tylko i aż ze względu na: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21422 i http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22711 dodatkowo jest http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=23585 i ma być  http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24104 . Na One takich smakowitych gierek nie znajdziesz, przynajmniej ja nie znajduję. :slight_smile:


(sdlike) #8

Na pierwszy rzut oka obie konsole są bardzo podobne do siebie - ale oceniając detale to bez dwóch zdań wygrywa PS4. Jest mniej toporna, w necie można znaleźć więcej info na temat tej konsoli, posiada większą społeczność (widać to doskonale nawet na tym forum, większość wybiera ps4). 

Chociaż z drugiej strony porównując sobie ceny gier na PS4 i na xBox 360

http://www.saturn.pl/gry_xbox-360

http://www.saturn.pl/gry_play-station-4

To te sa korzystniejsze w przypadku xbox 360. Jak odpowiecie na ten argument?


(czang14) #9

Wybrałeś last-genową konsolkę microsoftu a next-genową soniacza, porównuj te same wersje jeśli chcesz żeby twój argument był w miarę wymierny.