Playtube.pl- czy oglądanie filmów jest legalne?

ostatnio natrafiłem na taką strone jak playtube.pl. zastanawiam sie czy oglądanie filmów na tej stronie jest legalne! nie chodzi mi o ściąganie tylko obejrzenie, wiem że udostępnianie jest piractwem ale co z takimi stronami jak wyżej wymieniona?

oglądać możesz, tak samo jakby publicznie puszczano film, nie musi cię obchodzić czy mają zgodę na wyświetlanie po prostu oglądasz,albo jak ktoś puszcza muzykę to ją słuchasz. Oni odpowiadają za materiały na tej stronie to oni łamią prawo.

oglądanie niektórych rzeczy może być nielegalne, niezgodne z prawem,

Na przykład oglądanie zdjęć małoletnich dzieci w intymnych sytuacjach jest wysoce nielegalne, za które grozi Ci kilka lat więzienia i zniszczenia życia, więc nie polecam.

Natomiast za publiczne odtwarzanie treści czy to legalne czy nie odpowiada właściciel strony nie Ty. Tak samo jak w miejscach publicznych, np. kawiarnia za odtwarzanie publiczne utwórów audio i audiowizualnych odpowiada właściciel kawiarni i jeśli widzisz na szybie naklejkę ZAiKSu /ZPAV to znaczy, że ani Ty ani właścieciel nie powinien się martwić. Tak samo wiele internetowych stacji radiowych również jeśli opłaca ZAiKS, posiada ich logo na stronie www lub jakąs informację na ten temat.

Pozdrawiam!

roobal , nie zgodze się z Tobą , co jeśli oglądam (oczywiście pisze tylko i wyłącznie teoretycznie) przyjdą i mnie zamkną :lol:

przypusmy wchodze na strone xxx i niewiem jakie zdjecie mi wyskoczy, i jak ???

chodzi oczywiście o świadome oglądanie owych treści,

aby było przestępstwo musi być ono świadome, jeśli nieświadomi się coś robi teoretycznie sąd nie może cię skazać.

Normalny człowiek jak trafi na taką stronę o treści przeze mnie wspomnianej, raczej opuści ją jak najszybciej a fakt jej istnienia zgłosi policji.

Pozdrawiam!

zgadza sie !!

ok’ dyskusja skończona :slight_smile: