Plazma VS LCD

Który typ telewizora lepszy? I dlaczego?

Moim zdaniem LCD bo bierze 2razy mniej prądu od Plazmy bo teraz prąd bardzo zdrożeje i jak ci się zepsuje Plazma po skończeniu gwarancji to niby nie nadaje się do naprawy plazma do odpadów elektronicznych!

jak dla mnie LCD mój wujas sobje kupił teraz niedawno i super telewizorek i z tego co czytałem w necie to też ludzie polecają zdecydowanie LCD

Kierować się prądem kupując Plazmę lub LCD…no comment…Ja polecam Plazmę, obecnie mam 42 cale LG, miałem 37 cali Samsunga LCD. NIGDY więcej LCD, jak nie usiądziesz na wprost lub lekkim kątem widzisz “mleko”, z czasem możliwe piksele, “kineskop” duuuużo bardziej podatny na awarie i uszkodzenia, cena LCD często dużo wyższa mimo tego samego rozmiaru co Plazma. Rozumiem, że jak ktoś 1 raz w życiu kupi to lub to, będzie zachwycony i zadowolony. Ja polecam Plazmę (HD Ready lub Full HD)

:x :x

Producenci powoli wycofują się z produkcji plazm. Technologia LCD rozwija się, plazma juz stoji w miejscu.

Tak…78% wielko-ekranowych Tv sprzedawanych obecnie na świecie to Plazma (dane: internet i Us tv.com) Zapomniałem dodać, że współczuję czyszczenia ekranu LCD :lol:

ps. To tylko MOJE zdanie, miałem oba modele = prawie 4 lata użytkowania. Pozdrawiam

na plasmie kiedyś oglądałem o ile pamiętam tvn i po paru godzinach zmieniłem kanał i cały czas w parym górnym rogu święciła się ikona tvn. Działo się tak ponieważ plazma wypala większą ilość pixeli. Według mnie LCD o niebo lepsze

A co to pixel w plaźmie :? :? :?

oh wybacz pomyliłem się :oops:

sorry ale i plazma i lcd i crt ma piksele … a do tego każdy piksel składa się z 3 subpikseli …

co do tematu LCD !

Plazma

+głębia kolorów

+brak smużenia

+brak bad pikseli

  • wypalanie się ekranu z czasdem obraz staje się coraz gorszy z tego samego powodu plazma nie nadaje się jako monitor komputerowy gdyż pasem zadań poprostu się “wypali” i będzie ciągle widoczny .

  • duży pobór prądu

  • dużA wielkość pojedyńczego piksela co za tym idzie kłopotliwe"czytaj kosztowne" staje się wyprodukowanie TV w wysokiej rozdzielczości przy w miare małym ekranie np 42 cale. i z tego samego powodu produkuje się plazm w wielkości mniejszej niż 42 cale sporadycznie można spotkać 37 cali .

LCD *

  • niższy pobór prądu

+małe piksele umożliwiają produkowanie wyświetlaczy małych i o wysokiej rozdzielczości

  • nie wypala się . dzięki temu nadaje się na monitor komputerowy czy też jakiekolwiek inne zastosowanie gdzie wyświetkla się statyczne obrazy .

  • lżejszy od plazmy porównywalnych rozmiarów .

  • tańsze od plazmy .

  • możliwe bad piksele

  • obraz nie jest tak dobry jak na plaźmie

o kątach widzenia nie wspominam gdyż obecne LCD nie maja już z tym promlemu .

edit

Plazma w wikipedii

LCD w wikipedii

A dla mnie CRT. Wiadomo - rozmiar na pewno jest minusem, natomiast jakość obrazu, głębia koloru, ostrość potrafią pobić i plazmy i LCD.

Od siebie mogę dodać, że odchodzi się od Plazmy. Nie wiem dokładnie co jest tego przyczyną, ale technologia zmierza w innym kierunku. :slight_smile: