Plemiona vs. travian

plemiona lepsze od traviana w plemiona gram na 4 swiecie i mam 22000 pkt

ja uważam że obie gry są o bani…tak samo jak thecrims, ogame, bitefight i wszystkie klony…

zgadzam się z klopasem że obie gry są do bani

ale gdybym musiał wybierać to już bardziej travian bo plemiona nie przesyłają linków aktywacyjnych

radze plemiona tylko 8) nie grajcie w traviana bo travian to to :evil:

tak to ja też potrafię gadać żeby nie grać w traviana a jakieś dowody na to że travian jest kiepski?

Travian. Grałem po 3 miesiące w Traviana, Plemiona i Ikariam (też by się tu przydał). I oto moje spostrzeżenia:

:idea: Travian:

Gra jest na “jakiś” czas. Serwery restartuje się po wybudowaniu cudu (tj. ok. 12 miesięcy, na speedzie szybciej, na clasicu się ich nie stawia). Większość graczy rezygnuje po wybudowaniu cudu. Gra jest bardziej skoplikowana od plemion. Duże zróżnicowanie jednostek i budynków, oraz 3 nacje: galowie (defensywna|), rzymianie (neutralna), germanie (ofensywna). Ze względu na to możliwość różnorodnej taktyki. Wystęują sojusze, ich liczebność jest ograniczona, co skutkuje wileoma odłamami. Plansze podzielona na 4 częśći: NE, NW, SE, SW. Występuje bohater, przypominający postacie z gier RPG.

Plusy:

:arrow: Duże zróżnicowanie

:arrow: Możliwość przyjmowania różnorodnej strategi

:arrow: Przejżystość interfejsu

:arrow: Gra nie toczy się o pietruszkę, ale o wybudowanie cudu świata, co stawia graczowi cel.

:arrow: Pakiety graficzne, zmieniając interface

Minusy:

:arrow: Konto premium

:arrow: Ciężko zaczynać na serwerze, który trwa dłużej niż miesiąc

:arrow: Forum nieprzyjazne dla przeciętnego usera

:idea: Plemiona

Plemiona to gra zdecydowanie popularniejsza od Traviana. Nie ma limitów czasu, choć starsze serwery są zamykane z powodu zbyt dużej ilości graczy. Nie ma określonego celu. Sojusze w plemionach to plemiona, bez ograniczonej ilości graczy, często powstają tzw. masówki. Można przejmować czyjąś wioskę, nawet jeśli to jego jedyna wioska. Małe zróżnicowanie armii i budynków (które są stawiane na z góry wyznaczonych miejscach), oraz limity czynią rozgrywkę mało ciekawą i łatwą. Interfejs nie ciekawy, można powidzieć że nie cieszy oka.

Plusy:

:arrow: Nie ma konta premium, które daje przewagę w grze

:arrow: Plemię ma nieograniczoną liczbę miejsc

:arrow: Łatwa dla każdego, ale…

Minusy:

:arrow: …czyni to ją czasmi zbyt banalną

:arrow: Dużo dzieci “NEO”

:arrow: Sztuczne ograniczenie wielkości armii, czy rozbudowy budynków.

:arrow: Kiepskie wykonanie grafiki

:arrow: Gra o nic

:idea: ikariam

Ikariam to najmłodsza gra z tego towarzystwa. W pierwszych dniach szybko zyskiwała na popularności. Ładna, przyjazna dla oka grafika przyciąga. Ten MMO rózni się od Traviana i Plemion. Gracz ląduje na wyspie z drewnem i luksusowym surowcem. Z początku luksusowy surowiec nie jest potrzebny, ale z czasem trzeba zakładać nowe koloni. Nie można podbijać czyichś wiosek. Gracze wpłacają złoto na rozbudowę dóbr na wyspie. Duże zróżnicowanie jednostek i budynków. Nie ma jednak takich powiązań sojuszowych jak w dwóch pierwszych grach, co czyni grę trochę samotną. Duże zabugowanie.

Plusy:

:arrow: Ciekawa koncepcja rozgrywki

:arrow: Najlepsza grafika

:arrow: Ciekawe zróżnicowanie jednostek

:arrow: Dobre forum

Minusy:

:arrow: “Najgorsze” konto premium.

:arrow: Mnóstwo bugów, zwlekanie z wprowadzeniem poprawek

:arrow: Niektóre opcje jesze niedostępne

:arrow: “Korupcja”

Podsumowując, Travian to gra dla osób inteligentnych, które chcą poświęcić grze dużo czasu. Plemiona to znakomity wybór dla osób szukajcych prostej i miłej rozgrywki, bez względu na czas temu poświęcany. Natomiast Ikariam to gra zarówno dla osób inteligentnych, jak i miłośników prostej rozgrywki, ale mimo że pomysł na zabawę jest prawie doskonały, to jednak nie ma tu wielkich bitew, mała rola sojuszu i olbrzymie zabugowanie, oraz wiele rzeczy niedostępnych sprawia, że szybko się nudzi.

nawet może i fajny ten travian pod względem grafiki

zobaczę jak wygląda ta gra ale wydaje mi się że lepsza niż plemiona i travian

grunt to żeby nie było tam za dużo noobów jak w innych grach przeglądarkowych albo MMORPG (chociaż nie wszystkie takie gry są)

TRAVIAN THE BEST

Zgadzam się z wami, panowie. Czy nie lepiej wydać 20 zł na jakiś klasyk, który wciąga ? Albo 50-100 zł na nową grę, której grafika nas zachwyca ? Gry przez przeglądarkę to raczej kiepskie, krótkotrwałe rozwiązanie. Polecam kupić Empire Total War. Odejdziesz od kompa może we wrześniu :slight_smile:

Ja gralem w plemiona i gram nadal. Mialem na 17sw 2mln pkt , a obecnie gram na 30 , 32 ,33

Krizoman, dokładnie tak ale wydaje mi się że gry na przeglądarkę są dla ludzi którzy są na wielu kompach, albo mają za słaby sprzęt ^^, albo poprostu lubią proste gry.

Co do traviana to on trochę się niedługo zmieni, bo wchodzi teraz nowa wersja travian T3.5 i zazwyczaj gram ulubionymi galami i teraz chyba przestanę grać w traviana bo nacja rzymian i german będzie mieć większą przewagę a tak w ogóle to ktoś powiedział że w plemionach są fajne wojska tego nie sprawdzałem ale koledzy zachwalali sobie tą grę ale nie mam chęci do grania w plemiona.

Nie wiem, jak można lubić proste gry :o

A z pozostałymi punktami się zgadzam…

Plemiona, bo gram (od dzisiaj) :slight_smile:

Kiedyś chciałem grać w traviana ale wkurzył mnie bo nie wysyłał aktywacji na interie;p Wiec gram od roku w plemiona i szczerze uzależnia ta gra. Polecam wszystkim którzy mają trochę wolnego w dniu. Niepotrzeba dużo ale często.

O wiele bardziej wolę plemiona od traviana polecam świat 35 niedawno powstał… Tylko niewiem jak z tymi punktami jak się atakuje na 2 wioske to ile ci przyjdzie pkt.???

Za przejęcie wioski wzrastają pkt a nie za atakowanie;p musisz zrobić szlachcica i zbić poparcie w wiosce wtedy jest Twoja i dostajesz tyl pkt ile ma przejęta wioska.

lepsze sa plemiona. gram na św. 30 pod nickiem bitśpik. mam 27k pkt (aktualnie). prosze grajcie ze mna

plemiona ponieważ jak grałem w travina to mi się szybciej znudził niż plemiona :wink:

zagrajcie dłużej w traviana to zobaczycie jest lepszy no ale to zależy od gustu ;p

Grałem kiedyś w plemiona (jak połowa mojej klasy xD), ale powiem Ci, że to strata czasu. Może i fajnie jest mieć potężną wioskę. Ownić wszystkich obok i zdobywać władzę. Niestety koszty są ogromne. Czasami wypadnie tak, że musisz o 3 w nocy wstać żeby Ci wioski nie pokroili. Szkoda życia na takie coś.

Co do ogame. Też grałem, całkiem ciekawe. Niestety zanim zdążyłem rozbudować armię, ktoś już bił mnie strasznie i musiałem zrezygnować :slight_smile: