Plex na synology ds218play

Witam.

Próbuję wyrzucić pliki video z NAS Synology ds218play na TV Samsunga stary model le32c650l1wxxh.
Jako, że jestem całkiem świeży w temacie serwerów, sieci itp. to uznałem, że przed wideo station spróbuję Plex jako (chyba) łatwiejszy. Zainstalowałem serwer i chyba nawet podłączyłem klienta na TV- Nazwa serwera pokazuje się w menu TV. Ale nie mogę podpiąć folderów pod biblioteke.
NAS ma dwa fizyczne dyski bez RAID, na pierwszym jest OS + download station, na drugim dysku jest magazyn. Gdy dodaję folder pokazuje mi Volume2/Store i dalej pusto, a powinny być filmy i seriale.

Ewentualnie przyjmę rady jak się do video station podłączyć. (Aplikacja na TV DS Video jest niekompatybilna z moim TV)

EDIT: nawet jak wrzuciłem losowy .AVI do folderu video na Volume1 to też nie wykrywa.

kompletnie nie mogę zrozumieć co próbujesz zrobić.
Nie wiem jak działa plex na Synlogy ale ja mam uruchomiony serwer na zwykłym serwerze jako jedna z usług, która powinna być dostępna z adresu https://app.plex.tv/desktop
Plików z Plex nie “wyrzuca” sie z Plex na TV tylko się je zwyczajnie strumieniuje. Nie wiem w jaki sposób wrzucasz pliki do plex - jeśli je tylko skopiujesz do folderu to nic ci to nie da i rzeczywiście pliki nie będą widoczne - plex musi być tak skonfigurowany żeby co jakiś czas skanował zawartość folderów z mediami - ewentualnie można przeprowadzić skanowanie ręczne żeby plex od razu te pliki zobaczył.

Jeśli nie rozumiesz, a nie tylko czepiasz się terminologii :slight_smile: to już spieszę z wyjaśnieniami.
Wyrzucać- w sensie strumieniować :slight_smile: Plików nie kopiuję, tylko podpinam (wskazuję folder do skanowania zawartości), a raczej próbuję bo plex go nie widzi


Na zdjęciach faktyczna zawartość folderu Store vs to co widzi plex