Plik autorun.inf dla folderu na dysku

Witam. Czy wie ktos jak zrobic plik autorun.inf zeby np. po wejsciu do katalogu np. moje dokumenty, w ktorym znajduje sie jakis plik .exe on uruchomil sie automatycznie ?

@matti89

[autorun]

icon=

open=<ścieżka pliku EXE>

name=

PS: jeśli chcemy dać ikonę z pliku exe, do wpisujemy np. icon=setup.exe,0 to spowoduje nadanie ikony pliku setup.exe

Niestety nic z tego napisalem tak

[autorun]

icon=nowy.exe

open=d:\nowy folder2\nowy.exe

wchodze do nowy folder2 i nic sie nie dzieje nowy.exe sie nie uruchamia :frowning:

:!: ZASADA :!:

plik EXE, który ma być uruchomiony z głównego katalogu dysku/płyty[[tyle, że dyskowi nie da się zmienić ikony :)]], nie może mieć w nazwie spacji, tak jak folder, w którym się znajduje, czyli::

[autorun]

open=d:\nowy_folder2\nowy.exe

P.S: Pamiętaj, aby plik Autorun.inf umieścić w głównym katalogu dysku, np. w/w dysku D:\

Przykład::

Chcę uruchomić plik prog.exe, który znajduje się w folderze \program\ na dysku Q:.

Pamiętam, że dyskowi nie mogę zmienić ikony, więc nie będę się przejmował linijką ““icon=””

[autorun]

open=Q:\program\prog.exe

Przykład2:: Chcę utworzyć ‘‘Autorunowalną’’ płytę CD z pewną grą [plik instalatora {setup.exe} jest w głównym katalogu płyty, której litera to: E:] Wiem, że mogę płycie CD/DVD nadać ikonę [w tym przykładzie pozyskam ją z pliku setup.exe].

[autorun]

icon=setup.exe,0

open=setup.exe

:slight_smile: