Plik avi, kodek XviD się nie odtarza


(MAck) #1

Próbuję odtworzyć film o rozszerzeniu avi. Sprawdziłem programem MediaInfo, że dany film został utworzony z pomocą MPEG-4 Visual (XviD) (Pakiewtowy strumień bitów) (Adcanced Simple@L5) (BVOP1). Wgrałem najnowszą wersję kodeków XviD ze strony projektu i film nadal się nie odtwarza. Wciąż wyświetla się komunikat:

 

_Nie można odtworzyć.
Nie można odtworzyć tego pliku. Przyczyną może być nieobsługiwany typ, nieprawidłowe rozszerzenie lub uszkodzenie pliku.
0xc00d36c4_

 

Na innym kompie plik się odtwarza bez problemów. Jak sobie z nim poradzić?


(fiesta) #2

http://www.dobreprogramy.pl/AVIcodec,Program,Windows,12532.html

 

Tym się pobaw (wskazuje jaki i gdzie masz pobrać codec).


(Maha) #3

Może najpierw napisz na jakim systemie i w jakim programie chcesz go odtworzyć (i jak to się ma na tym innym kompie też).


(MrBeckham666) #4

Sprawdz na Potplayer ma wbudowane już kodeki powinno działać bez problemów :slight_smile: Ewentualnie jak w pot ci się coś nie podoba w co wątpie bo to świetny player to zawsze vlc zostaje :slight_smile: też ma wbudowane kodeki :slight_smile:


(MAck) #5

 

Podobnie jak MediaInfo, AVIcodec wskazał, że kodek w przypadku danych plików to XVID Mpeg4, AC3 DVM.

 

 

Komp, na którym nie odtwarzają się filmy jest na Windows 10 Pro. Filmy próbowałem odtwarzać w “Filmy i TV” oraz “Windows Media Player” i nie działa w obu programach. Na drugim kompie mam Windows 7 i filmy odtwarzają się zarówno w “Windows Media Player” jak i w “Media Player Classic Home Cinema”.


(MAck) #6

 

VLC rozwiązał problem. Potplayera nie próbowałem. Thx.