Plik .bat. Ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze

Posiadam plik z rozszerzeniem bat. Wyrazy w jego treści są w języku angielskim i chciałem przetłumaczyć go na polski. Problem pojawia się po zmianie dowolnego wyrazu. Kiedy to wykonam, zapiszę plik i uruchomię go to wyświetlany jest komunikat wspomniany w tytule. Przed jakąkolwiek zmianą program uruchamia się i jest w pełni funkcjonalny. W czym może być problem?

Jeśli tłumaczysz angielskie zwroty to OK.
Ale jeśli tłumaczysz komendy na polski, no to działać nie będzie.

Daj przykład jednej nieprzetłumaczonej linii i tej przetłumaczonej

Np. Q = back to menu. Zmiana na Q = Wróć do menu. W skutek tego program przestaje się uruchamiać. Nie ingeruję w polecenia tylko treść komunikatów wyświetlanych na ekranie.

Czy plik zapisujesz w UTF-8 ?

Pierwotnie zapisany jest w ANSI i w takiej też go zapisuje po edycji. Próbowałem w UTF-8 oraz UTF-8(bez BOM) i efekt jest taki sam. Zauważyłem, że nawet po zmianie z ANSI na UTF-8 plik przestaje działać pomimo braku zmiany w treści.

Masz też taki sam efekt, jak nie używasz PL znaków?

Tak. Nawet usunięcie jednej litery z wyrazu kończy się problemem z uruchomieniem.

To samo, jak plik jest zapisany jako .CMD ?

Po zapisaniu jako .cmd plik uruchamia się ale po zmianie treści i uruchomieniu wyświetlany jest błąd: "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000005). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.

Przestaję to rozumieć… W czym edytujesz? Wystarczy, że zmienisz tylko jedną literę? Jaki system operacyjny?

Spróbuj hexedytorem podmienić jedną literkę i zobacz, czy taki sam efekt będzie.
Jeżeli nie to kodowanie jest problemem.

1 polubienie

Tym programem posługuję się od początku. Próbowałem też notepada++ ale nic to nie zmienia. Tutaj link do pliku https://files.fm/f/dpvnv7v6 (mogę wstawić scan). Jako przykład można przetłumaczyć linię “Please enter your choice”. Ps. Program nie uruchomi się bez aktywnego w tle gta 5. Bez tego mignie tylko okno. Mimo to można przetłumaczyć jakąś linie, uruchomić i otrzyma się mój błąd.

2018-01-08_18h49_38
To kawałek kodu z menu.bat
Otwartego w notepad++ :open_mouth: :thinking:

NIe mam pojęcia co robisz… Pewny jesteś, że nie masz jakiegoś wirusa? :wink:

Wiem, że tak to wygląda. Wyszukaj np. linii Please enter your choice i zmień coś w niej po czym zapisz plik i uruchom go. Skutkuje to błędem.

bo to raczej nie jest właściwy plik .bat, wygląda to na .exe i ktoś zrobił konwersje do .bat, dlatego każda edycja kończy się błędem, można by zobaczyć program Resource Hacker

1 polubienie

2018-01-08_19h26_21

To wiele wyjaśnia. Poprosiłem autora o plik .exe ale jakakolwiek zmiana powoduje błąd. Resource Hackera też sprawdzałem i “nie widzi” żadnych plików. Chyba sobie odpuszczę. :slight_smile:

2018-01-08_19h47_37
Rozpakowałem plik menu.bat w Total Commander.
Plik .rdata wrzuciłem do LibreOffice Calc

Jak to z powrotem wrzucić do .exe ? Nie wiem.

1 polubienie

Inną aplikacją co zrobi exe są z przynajmniej 2 publiczne w sieci, może być problem też z 1-3 FP na Virustotal.

1 polubienie